Реформа корпоративного управління в секторі державних підприємств має на меті, в тому числі, ліквідацію простору для корупції в цій сфері.
Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко в середу в Києві, під час презентації рекомендацій з управління державними підприємствами України, що були розроблені Українською академією корпоративного управління.
«Що таке сьогодні система державних підприємств: це приблизно 1,5 трлн грн активів, та 500 млрд грн виручки за рік. Декілька днів тому я мав розмову з Артемом Ситником, який сказав, що має порушених справ на 100-110 млрд грн по всім державним підприємствам, а до такого високого рівня корупції призвело те, що багато керівників й близько не знають, як керувати підприємствами, проте вважають, що вміють це краще за всіх. І, якщо ми говоримо про реформу корпоративного управління в секторі державних підприємств, то завдання Уряду тут полягає в зниженні ризику корупції, а боротися з нею успішно будуть правоохоронні органи», - сказав він.
Міністр також окреслив чотири ключових рішення в цьому питанні, серед яких назвав: прозору приватизацію, яка є «лакмусовим папірцем» для потенційних інвесторів; фахові наглядові ради й професійний менеджмент; ретельну реформу державного управління, з метою підвищення ефективності роботи, й професійне навчання майбутніх менеджерів.
«Саме тому, я вважаю, рекомендації, які підготувала Академія, критично важливі, тому що зараз багато державних компаній мають прибуток не завдяки ефективній діяльності, а за рахунок, чи то монопольного становища на ринку, чи то за якихось оборудок. Пріоритети Уряду в цьому році – корпоратизація, корпоративне управління і приватизація. Тому я дуже дякую за ці рекомендації, впровадження яких призведе до якісно нового підходу в управлінні державними підприємствами», - наголосив Олександр Саєнко.