• In English
  • Уряд вжив заходів щодо запобігання банкрутству Національної кінематеки України
    Міністерство культури України, опубліковано 04 липня 2018 року о 17:47

    Уряд забезпечить відновлення платоспроможності та повноцінної діяльності державного підприємства «Національна кінематека України», погасивши кредиторську заборгованість, яка обліковується за підприємством. Відповідне розпорядження схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України  4 липня.

    Нормативно-правовий акт розроблено Міністерством культури України з метою запобігання  банкрутства  державного підприємства «Національна кінематека України», що перебуває у процедурі банкрутства та стадії санації, створення умов для ефективної діяльності  цього підприємства та збереження  у державній власності нерухомого майна національного закладу культури.

    Кінематека є спадкоємцем  «Київнаукфільму» - кіностудії з світовим іменем, найбільшої в Європі спеціалізованої студії неігрового кіно. На кіностудії щороку вироблялося понад чотириста науково-популярних, художньо-мультиплікаційних, навчальних та рекламних фільмів. Національну кінематеку України зареєстровано у міжнародному довіднику компаній з найвищим престижем «Golden Book» (Лондон, 1994). Кадротека  підприємства є унікальним зібранням кіноматеріалів, цінність яких з часом тільки зростає. Підприємство має повну технічну базу для технології кіновиробництва. Згідно звітності  Кінематеки, сума її фактичної заборгованості має тенденцію до зменшення та за умови її погашення спроможна самостійно відновити свою комерційну діяльність та одержувати від неї прибуток.