• In English
 • Уряди України і Франції поглиблюють співпрацю щодо відновлення української економіки, інфраструктури та залучення проектного фінансування, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 07 лютого 2024 року о 11:53

  Україна і Франція продовжують поглиблювати економічне співробітництво, створюють умови для збільшення притоку іноземних інвестицій та реалізують спільні проекти в пріоритетних секторах української економіки. Про це йшла мова під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко з делегацією Французької Республіки на чолі зі Спеціальним уповноваженим Президента Французької Республіки з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельброном. Також на зустрічі був присутній пан Посол Франції в Україні Гаель Весьєр.

  «Перш за все хочу подякувати Франції за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, військову, гуманітарну та фінансову допомогу Україні, яку вже  надала та продовжує надавати Франція з самого початку війни.

  Зараз для більш швидкого відновлення України нам треба залучати приватні інвестиції, оскільки вони мають найвищий мультиплікаційний ефект на економіку. Ключовими секторами, які будуть пріоритетними для інвестування у 2024-2027 роках та мають найбільший потенціал для зростання України, є енергетичний сектор, транспорт і логістика для експорту, агропродовольчий сектор, критичні матеріали, переробна промисловість (включно з «зеленою» металургією), IT та діджиталізація, зелений перехід і охорона довкілля», - наголосила Юлія Свириденко.

  Також під час зустрічі сторони обговорили  підготовку та реалізацію двосторонніх міжурядових економічних угод та співпрацю країн в напрямку гарантій інвестицій. 

  «Ми останні декілька місяців активно працюємо з нашими французькими колегами над підготовкою декількох проектів економічної співпраці для відбудови нашої економіки,  залученням нових інвесторів та надання гарантій інвестицій” - запропонувала Юлія Свириденко.

  Під час розмови сторони обговорили поглиблення співробітництва між двома країнами, збільшення  фінансування розвитку приватного сектору, а також надання технічної допомоги та французького досвіду в Україні.

  Ще однією темою для перемовин стало ухвалення Ukraine Facility, який передбачає виділення фінансування в розмірі 50 млрд євро на найближчі 4 роки, та програм фінансування державних і приватних проєктів з використанням інструментів гарантій в рамках однієї із складових Ukraine Facility.