• In English
 • Впровадження системи енергоменеджменту – інвестиція в енергобезпеку та енергоефективність усіх: органів влади, громад, підприємств

  Впровадження системи енергоменеджменту – інвестиція в енергобезпеку та енергоефективність усіх: органів влади, громад, підприємств. На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, виступаючи на круглому столі «Впровадження систем енергоменеджменту в органах влади та підприємствах: основи, переваги та реальні успіхи» в ІА «Укрінформ».

  Вона пояснила, що шлях до енергоефективності розпочинається з енергетичного менеджменту - розумного управління енергоспоживанням. У час війни та енергетичних викликів це неабияк актуально для всіх - органів влади, громад, підприємств.

  «Впровадження системи енергоменеджменту дає змогу заощадити 5-15% на витратах за комунальні послуги, а після комплексу енергоефективних заходів – до 30% та навіть більше. Це значні заощадження, які можна спрямувати на підтримку населення, ЗСУ», - підкреслила Ганна Замазєєва.

  За чинним законодавством, а саме – відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність», усі органи державної влади мають впровадити систему енергоменеджменту. «Це також обов’язково і для тих, хто захоче отримати державну підтримку, наприклад, за програмами Фонду декарбонізації», - додала Голова.

  Переходити Україні на системи енергоменеджменту за міжнародними стандартами допомагає надійний партнер Держенергоефективності – проект UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України». Завдяки навчальній програмі, яку запровадив проект, команда Держенергоефективності поглибила свої знання та кваліфікацію у питаннях енергоменеджменту.

  Нагадаємо, Держенергоефективності надає постійну консультативну та методичну допомогу органам влади та підпорядкованим їм підприємствам, організаціям та установам щодо впровадження систем енергоменеджменту.