• In English
 • Міненергетики: Португалія – перспективний партнер України у розбудові зеленої енергетики
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 лютого 2024 року о 12:34

  Україна зацікавлена у вивченні досвіду Португалії з розвитку відновлюваних джерел енергії за останні десятиліття, що дало змогу значно посилити стійкість енергетичної системи.

   Про це зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков у виступі під час українсько-португальського круглого столу, організованого Посольством Португалії в Україні та Торгово-промисловою палатою України. У заході також взяв участь голова Інвестиційного Агентства Португалії Філіпе Сантуш Кошта, Президент Торгово-промислової Палати Геннадій Чижиков, представники бізнесу та профільних асоціацій.

   Учасники обговорили перспективи відбудови зруйнованих та пошкоджених об'єктів інфраструктури України, а також можливість двосторонньої співпраці у сферах енергетики та будівництва нових генеруючих потужностей, розвитку мереж та виробництва обладнання, важливої для відбудови енергетичного сектору.

  «Португалія має реалізовані проекти, які дали змогу замінити викопне паливо на «зелені» джерела енергії. Ми зацікавлені у спільних проектах у сфері відновлюваної енергетики й готові сприяти бізнесу, створюючи умови для їх реалізації із впровадженням сучасних технологій», - зазначив Ярослав Демченков.

   Заступник Міністра нагадав, що Україна демонструвала значні темпи нарощування потужностей ВДЕ у довоєнний період. Однак російське вторгнення призвело до втрати близько 80 % вітрових та 20 % сонячних електростанцій. Водночас як зазначив нещодавно Міністр енергетики України Герман Галущенко, протягом воєнних 2022 - 2023 років в Україні було введено понад 660 МВт нових потужностей відновлюваних джерел енергії.

  Під час заходу обговорювалися перспективи поглиблення двосторонньої співпраці у проєктах, спрямованих на зміну підходів до будівництва мереж, розвитку «розумних» мереж та систем накопичення енергії. Представники Португалії висловили зацікавленість щодо участі у проектах «зеленої» енергетики та готовність співпрацювати з українською стороною в реалізації енергетичних проектів, що ґрунтуються на новітніх технологіях.