• In English
 • Укрпошта оголосила тендер на будівництво першого сортувального центру під Києвом, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 13 травня 2021 року о 10:10

  Національний поштовий оператор «Укрпошта» розпочав проведення відбору підрядника на будівництво сортувального центру (складського комплексу) «HUB_KyivEast» через систему електронних закупівель Рrozorro.

  До участі запрошуються учасники з досвідом реалізації проектів із будівництва об’єктів промислового призначення. Комерційні пропозиції компаній, які мають бажання взяти участь у торгах, можуть подати до 6 червня включно. Очікувана вартість будівництва сортувального центру складає $50 млн з ПДВ.

  «Укрпошта стає ближчою до людей і продовжує виконувати масштабну інвестиційну програму на цей рік для модернізації своєї існуючої логістичної мережі. Компанія вже оголосила тендер на будівництво першого за останні 40 років сучасного автоматизованого сортувального центру, що знаходитиметься під Києвом. Всього у рамках проекту «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», який ми реалізуємо спільно з ЄІБ та ЄБРР, буде зведено 7 автоматизованих сортувальних центрів та 62 напівавтоматизованих депо. У підсумку ми створимо надсучасну логістичну мережу для обробки посилок, що дозволить суттєво скоротити терміни доставки та покращити загальну якість поштових послуг для мільйонів українців», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  Переможець тендеру, який запропонує найбільш економічно вигідну пропозицію, зможе укласти відповідні договори з Укрпоштою.

  «Будівництво сортувального центру нового зразка – нова сторінка в історії усієї Укрпошти. Це перше за 42 роки будівництво такого масштабу і рішучий стрибок від поштових мішків й ручного сортування до автоматизованих ліній і блискавичної швидкості операцій. Ми, як завжди, зробили все відкрито і прозоро з ретельною підготовкою і попереднім обговоренням усіх деталей з ключовими гравцями на ринку. Дякую усій команді, яка працює над проектом і крок за кроком перетворює компанію з «неповороткого динозавра» на конкурентного логістичного оператора. Попереду - найцікавіше», - відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

  За його словами, співпраця Укрпошти із переможцем торгів можлива за одним із 2-х варіантів:

  • у формі інвестиційного договору (переможець здійснює проектування та будівництво, після чого вводить в експлуатацію та оформлює право власності на сортувальний центр «HUB_KyivEast» за АТ «Укрпошта», а національний поштовий оператор приймає об’єкт в експлуатацію та сплачує його вартість);
  • у формі договорів оренди та купівлі-продажу нерухомого майна (Укрпошта орендує спроектований та збудований переможцем сортувальний центр «HUB_KyivEast», водночас сплачуючи за нього по договору купівлі-продажу з подальшим переоформленням права власності).

  За повідомленням Укрпошти, для участі в процедурі відбору обов’язкова відповідність таким кваліфікаційним критеріям, як:

  • наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості;
  • досвід у реалізації та завершенні проектів з будівництва об’єктів промислового призначення;
  • належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки до завершення якого залишилось не менше 10 років та зобов’язання, за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження.

  Крім цього, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Києва або на відстані не більше 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

  Більш детально ознайомитись із умовами закупівлі можна за наступними посиланнями:

  1) Варіант концепції інвестиційного договору: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-11-006592-b

  2) Варіант концепції купівля-продаж та договір оренди https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-11-006687-b

  Попередньо Укрпошта також опрацювала пропозиції ринку для підготовки тендерної документації, що забезпечить відкриту міжнародну конкуренцію, рівні умови для всіх учасників, справедливість та прозорість процесу, вибір економічно найвигіднішої пропозиції.

  Нагадаємо, Укрпошта залучила близько 100 млн євро від ЄБРР та ЄІБ для модернізації існуючої логістичної мережі та реформування сільських поштових відділень. Відповідні угоди було укладено восени 2020 року за участі Міністерства інфраструктури.