• In English
 • Костянтин Гура: Зміна культури енергоспоживання – невід’ємна складова підвищення енергоефективності в країні

  В Україні потрібно популяризувати питання енергоефективності серед населення і формувати нову культуру енергоспоживання. На цьому наголосив  в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  «Чому важливо підвищувати обізнаність населення, особливо дітей, про енергоефективнісь? Україна є дуже енергоємною державою. Ми витрачаємо у понад 3 рази більше енергії, ніж, наприклад, Німеччина. Якщо хочемо будувати конкурентоздатну економіку, необхідно інвестувати в енергоефективність, а також – змінювати культуру енергоспоживання. Важливо, що молоде покоління вже розуміє, що енергоефективність - це вигідно і це інвестиція в майбутнє», - пояснив він.

  Окреслюючи плани роботи Агентства, Костянтин Гура повідомив про розроблену нову програму з енергоефективності на наступні 5 років. Програма буде охоплювати не лише житловий, а й інші сектори: біоенергетику, транспорт, підприємства.

  «Для житлових будівель буде надаватися компенсація частини тіла кредиту, а для інших секторів – відшкодування частини відсоткової ставки. Впевнений, що це дасть суттєвий економічний мультиплікатор. Адже навіть в умовах діючої програми «теплих кредитів» кожна гривня з бюджету дає 2,7 грн додаткових інвестицій.  У випадку, коли будемо компенсувати відсотки, то мультиплікатор складе  5 гривень. Тому вкладаючи кошти в енергоефективність, будемо оживлювати економіку», -додав в.о. Голови Держенергоефективності.

  Детальніше на сайті Держенергоефективності.