• In English
 • Україна та Туреччина співпрацюватимуть у боротьбі із тероризмом, транснаціональною злочинністю та кіберзагрозами
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 04 вересня 2018 року о 16:10

  Україна та Туреччина співпрацюватимуть у боротьбі із тероризмом, транснаціональною злочинністю та кіберзагрозами. Спільна декларація була підписана сьогодні, 4 вересня, Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та Міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу в Анкарі.

  Документом передбачається співпраця у сфері боротьби із тероризмом, незаконним переправленням мігрантів і торгівлею людьми, кіберзлочинністю, відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, незаконним обігом наркотиків та транснаціональною організованою злочинністю.

  Арсен Аваков заявив, що Україна нарощує співпрацю з Туреччиною у питаннях протидії тероризму.

  «Україна підтримує Туреччину в усіх проявах боротьби з тероризмом. Ми мали дуже змістовну зустріч по питанню взаємодії у боротьбі з таким видом злочинів. А декларація, яку ми підписали сьогодні, забезпечить кращу співпрацю», ‑ зазначив Міністр.

  Крім того, Арсен Аваков розповів про домовленості у військовій сфері.

  «Маємо договори про співпрацю прикордонників, гвардії, поліції та рятувальників. А також я дякую за співробітництво у військовій сфері. Зараз ми реалізуємо великий проект з модернізації гелікоптерів Мі-17. Це буде 18 вертольотів», ‑ наголосив він.

  Міністр внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейман Сойлу зауважив, що сторони вже проводили зустріч в Києві, що дозволило перевести рівень домовленості в практичну площину співпраці.

  «Туреччина підтримує процес реформ, який продовжується в Україні і продовжуватиме підтримувати. Окрім того, сьогодні були досягнуті домовленості у співпраці нашої берегової охорони та українських прикордонників. Ми вирішили розвивати співпрацю в цьому напрямку, бо в цих питаннях є важливим партнерством країн», ‑ сказав Сулейман Сойлу.

  Окрім цього, перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін підписав меморандум про співпрацю між Національною поліцією України та Головним Управлінням безпеки Турецької Республіки.

  Ним, зокрема, передбачається обмін інформацією між країнами у правоохоронній сфері та програми підвищення кваліфікації поліцейських.