• In English
 • Україна та Австралія посилять співпрацю у протидії кіберзагрозам і тероризму
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 жовтня 2018 року о 11:27

  Україна та Австралія посилять співпрацю у протидії кіберзагрозам і тероризму. Про це йшлося під час зустрічі Голови Національної поліції України Сергія Князєва із заступником Комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе, яка відбулася сьогодні, 23 жовтня, у Канберрі.

  За словами Сергія Князєва, українська сторона має наміри провести дієві перемовини із австралійськими колегами, зокрема у питаннях протидії кіберзлочинності та тероризму, враховуючи участь поліції Австралії у розслідуванні катастрофи МН-17, у якій загинуло 30 громадян Австралії.

  «Група австралійських правоохоронців однією з перших прибула в Україну і ввійшла в штаб по розслідуванню катастрофи Boeing МН-17, який 17 липня 2014 року збили російські бойовики над містом Торез Донецької області. Ми разом доводимо всьому світу, що тероризм не має кордонів. Ми постійно протидіємо як тероризму з боку РФ, так і кіберзагрозам. Тому маємо намір взяти на озброєння найкращих світовий досвід у боротьбі із цими викликами», - зазначив Сергій Князєв.

  Він додав, що лише упродовж 2017–2018 років наші підрозділи відбили ряд світових кібератак, зокрема вірус Petya.

  «Завдяки плідній співпраці наших кіберпідрозділів лише у цьому році ми знешкодили, за інформацією австралійських правоохоронців, кілька злочинних груп, які через Інтернет примушували малолітніх дітей до створення порнографічних матеріалів. Зараз ці матеріали направлені до суду. Цей контент створювався в Україні, а продавався тут, в Австралії», - зазначив Сергій Князєв.

  За його словами, у цьому році, за інформацією австралійських правоохоронців, кіберполіція затримала подружжя з Кривого Рогу, яке примушувало свою 4-річну доньку бути об’єктом сексуального насильства. Батькам дитини оголошено про підозру за ч. 4 ст.301 КК України, на даний час їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

  «Також у співпраці із австралійськими колегами затримано мешканця м. Бердичів, який систематично ґвалтував свою трьохмісячну доньку та розміщував фото/відеоматеріали на російському файлообміннику. На даний час злочинець знаходиться в місцях позбавлення волі, йому оголошено про підозру за ч. 4 ст. 301 (розповсюдження дитячої порнографії) та ч .3 ст. 153 (зґвалтування малолітньої дитини), останньому загрожує позбавлення волі до 15 років», - повідомив Сергій Князєв, додавши, що майже вся оперативна інформація по Азіатсько-Тихоокеанському регіону отримується від правоохоронців Австралії.

  Окрім цього, українська сторона має намір ознайомитись із досвідом співпраці із кіберцентром Інтерполу у Сінгапурі, протидії організованій злочинності та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом ОЗУ, а також боротьби із незаконним обігом наркотиків.

  «Представники нашої діаспори переважно працюють тут у IT-сфері, тому ми зможемо використовувати цей ресурс для боротьби із кібератаками, які, як правило, організовують російські або китайські хакери. Ми готові тут співпрацювати», - додав глава Нацполіції.

  У свою чергу заступниця Комісара Федеральної поліції Австралії Ліан Клозе зазначила, що Австралія постійно співпрацює із міжнародними партнерами у протидії тероризму.

  «У нас досить широка мережа міжнародних партнерів, ми, в тому числі, працюємо з Україною. Серед наших партнерів - 33 країни, з якими співпрацюємо у правоохоронній діяльності, а також у всьому, що стосується оперативної діяльності в плані розслідувань. Є офіцери зв'язку, Австралія співпрацює і з Інтерполом та Європолом. Також Федеральна поліція Австралії була серед перших, хто відправився на розслідування збитого літака МН-17, і представники Федеральної поліції досі входять в об'єднаний штаб з розслідування даного злочину», - зазначила Ліан Клозе.

  Вона зазначила, що особовий склад Федеральної поліції - близько 6,5 тис. осіб в Австралії, а також за її межами - є федеральною силою в Співдружності держав при Великобританії: «Тому ми відповідаємо за виконання федеральних законів. Австралійські правоохоронці займаються миротворчими функціями, зокрема несуть службу на Соломонових островах, в Східному морі і в Папуа-Новій Гвінеї».

  Наприкінці зустрічі українська сторона подякувала Уряду Австралії за надане медичне обладнання, яке допомагає лікувати українських правоохоронців, які отримали поранення у війні із РФ.