• In English
 • Україна зацікавлена в досвіді Австралії з реабілітації та соціальної адаптації ветеранів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 жовтня 2018 року о 11:33

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Канберрі з Міністром у справах ветеранів Австралії Дарреном Честером під час свого робочого візиту.

  Відбувся активний та надзвичайно корисний обмін думками про спільні підходи та відмінності функціонування систем соціальної, психологічної та медичної реабілітації в Україні та Австралії.

  Окремо сторони обговорили існуючі умови та можливості подальшого професійного розвитку військовослужбовців після їх звільнення зі служби.

  Також йшлося про можливість створення Міністерства ветеранів в Україні. «Сьогодні ми підійшли до усвідомлення необхідності створення Міністерства у справах ветеранів в Україні. Досвід Австралії та, зокрема, Міністерства у справах ветеранів щодо реабілітації та соціальній адаптації ветеранів військової служби, був би дуже цінним для нас», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Важливо мати окрему інституцію, яка б опікувалася справами ветеранів з комплексними підходами до реабілітації фізичного, психологічного та соціального характеру», - наголосив своєю чергою Даррен Честер.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала Уряду Австралії за тверду і послідовну позицію щодо України, за рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та єдності нашої держави. «Особливо відзначу участь австралійської сторони у проекті з протезування в Україні. Сподіваюсь, що співпраця в цій галузі буде продовжена», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Довідково

  Даррен Честер з березня 2018 р. обіймає посаду Міністра у справах ветеранів Австралії. Міністр у справах оборонного персоналу Австралії, Cпецпредставник з допомоги Прем’єр-міністру Австралії з питань сторіччя АНЗАК. До цього був двічі обраний до Палати представників Парламенту Австралії від округу Гіппсланд, штат Вікторія; був тіньовим парламентським секретарем з питань доріг та регіонального транспорту; парламентським секретарем Міністра оборони; Помічником Міністра оборони; Міністром інфраструктури та транспорту; Міністром Кабінету, заступником Спікера Палати представників.

  Україна зацікавлена в досвіді Австралії з реабілітації та соціальної адаптації ветеранів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе