• In English
 • Україна та Польща підписали Меморандум про співробітництво у сфері енергетики
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 березня 2024 року о 20:34

  У межах українсько-польських урядових консультацій у Варшаві відбулася зустріч заступника Міністра енергетики України Миколи Колісника з Міністром клімату та природних ресурсів Польщі Пауліною Генніґ-Клоска та Спеціальним уповноваженим зі стратегічних енергетичних інфраструктурних проектів Мацеєм Бандо.

  Сторони обговорили спільні кроки для реагування на руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів та підписали Меморандум про співробітництво між країнами у сфері енергетики.

  «Документ передбачає розроблення спільних програм та проектів спільного інтересу, спрямованих на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала від війни, кроки для більшої інтеграції енергетичних ринків. Дякуємо Польщі за готовність створювати умови, які сприятимуть участі польських компаній у відновленні енергетичного сектору України», - зазначив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник.

  Меморандум, зокрема, передбачає спільну роботу у напрямках розвитку кліматично нейтральних технологій, розбудови розподіленої генерації, транспортування природного газу та нафтопродуктів.

  Окрему увагу приділено питанню енергетичної безпеки шляхом інтеграції ринків та розвитку кліматично нейтральної генерації, формуванню проектів спільного інтересу та розвитку міждержавних перетинів.