• In English
 • Коментар МЗС України щодо ветування росією проекту резолюції Ради Безпеки ООН щодо продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718 (КНДР)
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 березня 2024 року о 20:46

  МЗС України засуджує застосування російською федерацією вето під час голосування 28 березня 2024 року проекту резолюції Ради Безпеки ООН, внесеного у рамках пункту порядку денного «Нерозповсюдження / Корейська Народно-Демократична Республіка», щодо продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718 (2006).

  Протягом останніх 14 років Група експертів відігравала важливу роль у здійсненні незалежного та об’єктивного моніторингу і розслідування дотримання санкцій щодо КНДР, викриваючи незаконний розвиток Пхеньяном ядерної та ракетної програм у порушення відповідних резолюцій РБ ООН.

  Через російське вето, Група експертів буде змушена припинити свою діяльність з 30 квітня 2024 року. Це серйозний підрив міжнародного режиму нерозповсюдження та серйозний удар по санкційному механізму проти КНДР в цілому, який тепер також опиняється під загрозою. 

  Зловживаючи своєю нелегітимною присутністю у кріслі постійного члена РБ, росія вчергове підриває авторитет цього органу у питанні підтримання міжнародного миру та безпеки. 

  Несхвалення проекту резолюції лише спонукатиме КНДР до подальшого розвитку її ядерної та ракетної програм, а відтак посилюватиме загрози для глобальної та регіональної безпеки, а також віддалятиме перспективи досягнення миру та стабільності на Корейському півострові. 

  росія застосувала вето саме у той час, коли Група експертів офіційно розпочала розслідування порушень москвою запровадженого проти КНДР режиму збройового ембарго внаслідок закупівлі у Пхеньяна озброєнь та боєприпасів, зокрема балістичних ракет, що використовуються російським агресором у війні проти України.

  Деструктивний крок рф лише підтверджує її зацікавленість у скасуванні санкційного режиму, що, очевидно, розглядається у москві як перешкода для поглиблення військового співробітництва двох режимів. Фактично, це явка з повинною, яка підтверджує отримання москвою озброєнь та боєприпасів у порушення санкцій та використання зброї північнокорейського походження у війні проти України.

  Згортання діяльності Групи відповідає злочинним цілям росії з подальшого посилення військових потенціалів авторитарних режимів.

  Закликаємо всі держави-члени ООН засудити вето росії на проект резолюції щодо продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718 (2006) та грубі порушення резолюцій РБ ООН з боку москви та Пхеньяна, а також до рішучих кроків з метою припинення постачання з КНДР до росії озброєнь та боєприпасів для потреб війни проти України.