• In English
 • Україна та ЄС посилюють співпрацю у боротьбі з шахрайством: Міністр фінансів України та Єврокомісар підписали відповідну Угоду
  Міністерство фінансів України, опубліковано 20 березня 2024 року о 17:32

  Сьогодні Міністр фінансів України Сергій Марченко та Єврокомісар із питань бюджету та адміністрування Йоханнес Хан підписали Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС щодо боротьби із шахрайством.

  Метою Програми є захист фінансових інтересів Європейського Союзу шляхом підтримки зусиль у боротьбі з шахрайством і корупцією, що впливають на бюджет ЄС, підтримка взаємодії між адміністративними органами держав-членів ЄС, забезпечення належного виконання законодавства з митних та сільськогосподарських питань.

  Таким чином, підписана Угода між Україною та ЄС сприятиме:

  • запобіганню та боротьбі з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, що впливає на фінансові інтереси України та ЄС;
  • покращенню процесів звітування про можливі порушення щодо коштів ЄС;
  • реалізації інструментів оперативного обміну адміністративною інформацією між Україною та ЄС в митних та сільськогосподарських справах.

  “Із кожним днем Україна стає все ближчою до членства в ЄС. Приєднання до Програми щодо боротьби із шахрайством є ще одним важливим кроком для зміцнення співпраці з Європейським Союзом, а також побудови надійних та прозорих відносин. Уряд України абсолютно відданий меті Програми та готовий посилювати співпрацю для запобігання будь-яких порушень, які шкодять фінансовим інтересам як ЄС, так і України”, — зазначив Сергій Марченко.