• In English
 • Гранти ветеранам: 178 млн грн грантів від держави отримають ветерани та члени їхніх родин на розвиток бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 березня 2024 року о 18:08

  Визначено 39 переможців за підсумками четвертої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають від держави 19 млн грн на старт або розвиток свого бізнесу. Від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 407 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, загалом вони отримають гранти на 178 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

  “39 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями четвертої цього року хвилі ветеранського компоненту програми “Власна справа”. Держава інвестує в започаткування або масштабування їхнього бізнесу через гранти 19 млн грн.

  Загалом вже 407 ветеранів та членів їхніх родин отримали позитивне рішення про надання гранту від старту цього напрямку програми на загальну суму 178 млн грн. 57% з отриманих грантів на власну справу - це гранти до 500 тис. грн”, - зазначила Тетяна Бережна.

  Серед 39 переможців четвертої цього року хвилі подачі заяв на гранти 16 учасників бойових дій, 23 члени родин ветеранів. 1 переможець отримав грант розміром до 1 млн грн, 33 - до 500 тис. грн, 5 - до 250 тис. грн.

  Найбільше грантоотримувачів з Вінницької, Волинської та Львівської областей. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, - оптова і роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.

  Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн - для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;

  до 250 тис. грн та до 500 тис. грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

  При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше, ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

  Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

  Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.