• In English
 • Україна і Молдова домовилися поглибити співпрацю у сфері захисту довкілля

  Україна і Молдова домовилися поглибити співпрацю у сфері захисту довкілля. Про це під час онлайн-зустрічі 7 грудня домовилися Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та новопризначена Міністр довкілля Молдови Йорданка-Родіка Йорданов.

  Під час розмови Руслан Стрілець подякував колезі з Молдови за безпрецедентну підтримку України та розповів про шкоду довкіллю внаслідок терористичної війни, яку веде рф.

  «З перших днів повномасштабного вторгнення екоінспектори ДЕІ фіксують завдані довкіллю збитки, які на цей час вже перевищили 38 млрд доларів США. Ця сума ще збільшиться, адже наразі наші фахівці не мають доступу до окупованих територій та прифронтової зони. Завдання екоінспекторів - коректно задокументувати та обрахувати розмір збитків, щоб отримати репарації від країни-агресора», - прокоментував Руслан Стрілець.

  «Ми розуміємо, що завдана війною шкода довкіллю може негативно вплинути і на Молдову: на наші ґрунти, водні ресурси та біорізноманіття, зокрема, мігруючих тварин. Як юрист за освітою, я знаю, наскільки складним є питання узгодження методологій обрахунків збитків довкіллю внаслідок війни на міжнародному рівні. Молдова підтримуватиме ініціативи України у цій сфері», - зазначила Йорданка-Родіка Йорданов.

  Під час зустрічі міністри також обговорили співпрацю між Молдовою та Україною у довкіллєвій сфері, зокрема:

  • можливість реалізації спільних проектів щодо розв'язання екологічних проблем річок Пруту та Дністра за співфінансування програми ЄС LIFE;
  • співпрацю та обмін досвідом в імплементації директив ЄС у національне довкіллєве законодавство, оскільки і Україна, і Молдова отримали статус кандидатів на членство в ЄС;
  • тіснішу координацію у рамках Дністровської комісії та написання плану управління річковим басейном та плану управління ризиками затоплення для басейну Дністра.

  Руслан Стрілець висловив впевненість, що співробітництво між Україною та Молдовою має великий потенціал.