• In English
 • Ефективна координація МВС із ПРООН допоможе пришвидшити процес розмінування в Україні, – Мері Акопян
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 23:09

  Ефективна координація МВС із ПРООН допоможе пришвидшити процес розмінування в Україні. На цьому заступник Міністра внутрішніх справ України наголосила під час зустрічі з виконувачем обов’язків Постійного Представника Програми розвитку ООН в Україні Яком Сільє.

  «МВС та Програма розвитку ООН мають за плечами роки тісної та плідної співпраці, партнерство із вами є потужним інструментом на шляху досягнення цілей сталого розвитку, адже один із пріоритетних напрямків нашої взаємодії є протимінна діяльність та гуманітарне розмінування. Наразі близько 30% загальної площі території України залишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами. Зараз ключовою потребою залишається відповідне технічне оснащення піротехнічних підрозділів, насамперед, робототехнікою, індивідуальним бронезахистом, тож важливою залишається якісна та ефективна координація міжнародних партнерів у цій сфері за підтримки ПРООН в Україні», – зазначила Мері Акопян.

  Крім того, задля пришвидшення процесу розмінування збільшено кількість піротехніків Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 400 осіб. Наразі завершено їх підбір та навчання на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування ДСНС. У перспективі Урядом планується збільшення кількості піротехніків ДСНС ще на 500 осіб.

  Зокрема, обговорено порядок надання допомоги донорами МВС України, де Програма розвитку ООН буде виступати головним координатором іноземних партнерів у процесі розмінування.

  Водночас заступник очільника МВС висловила подяку делегації ПРООН за вже надану допомогу підрозділам в період війни, а також відзначила важливість реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, що фінансується Урядом Японії, який має на меті зменшення впливу вибухонебезпечних предметів на постраждале внаслідок війни населення і суб’єктів, залучених до гуманітарної діяльності в Україні.