• In English
 • Україна і Данія співпрацюватимуть у сфері біогазів – домовленості міністрів
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 квітня 2024 року о 17:21

  Міністерство енергетики України і Міністерство клімату, енергетики і комунальних послуг Данії уклали домовленості про партнерство у сфері відновлюваних джерел енергії з особливим акцентом на біогазі. Цей напрямок буде включено до Програми енергетичного партнерства Україна-Данія (UDEPP).

  Відповідний документ підписали очільники міністерств Герман Галущенко та Ларс Огор під час зустрічі у Києві.

  «Данія та Україна співпрацюють у сфері енергетики вже 10 років - наша співпраця почалася з вітрової енергетики, відновлюваних джерел, енергоефективності. Тепер додався ще один компонент – біогаз. Є багато данських компаній, які готові долучитися до співпраці з Україною у цьому напрямку», - зазначив Міністр клімату, енергетики і комунальних послуг Данії Ларс Огор.

  Герман Галущенко своєю чергою наголосив, що реалізацію відповідних проектів важливо розпочинати вже зараз.

  «За роки співпраці з Данією нам вдалося розпочати низку важливих проектів у напрямках ВДЕ, розбудови «розумних» мереж та експертної підтримки у процесі інтеграції українських енергетичних ринків до європейських. Тому ми раді і надалі розширювати наше партнерство з данськими колегами», - зазначив очільник Міненерго.

  Під час зустрічі міністри також обговорили реалізацію інших програм співпраці, зокрема вивчення українськими фахівцями данського досвіду розвитку енергосектору у межах програми з енергетичного моделювання.