• In English
 • Держмитслужба підвела підсумки найрезультативнішого періоду «митного безвізу»
  Державна митна служба України, опубліковано 08 квітня 2024 року о 17:17

  Бізнес активізувався у застосуванні транзитних спрощень: у І кварталі 2024 року вдвічі зросла кількість підприємств, які отримали авторизації 

  Попри воєнні дії та складну ситуацію на західному кордоні України, перший квартал 2024 року за всіма показниками став найрезультативнішим у порівнянні з попередніми кварталами від початку застосування в Україні процедури спільного транзиту (NCTS), тобто з 1 жовтня 2022 року.

  Третину від загальної кількості транзитних декларацій за процедурою спільного транзиту оформлено впродовж січня-березня 2024 року - 23,5 тисячі із понад 65 тисяч.

  Так, у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено понад 19 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас в Україні було успішно завершено майже 4,5 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

  Порівняно із аналогічним періодом минулого року, тобто І кварталом 2023 року, показники успішно завершених переміщень, розпочатих в Україні, зросли у 13 разів, а переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, - у 9 разів.

  Також упродовж січня-березня 2024 року майже подвоїлося число підприємств, які отримали та використовують авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції – їх кількість зросла з 57 до 101. Їм надано 121 авторизацію (із 303 упродовж періоду застосування Україною Конвенції), з них:

  • «використання загальної гарантії», у т.ч. на збільшення референтної суми – 39 (із загальних 104)

  • «статус авторизованого вантажовідправника» - 27 (із 74)

  • «статус авторизованого вантажоодержувача» - 27 (із 69)

  • «використання пломб спеціального типу» - 22 (із 44). 

  Щодо гарантування при процедурі спільного транзиту, за І квартал 2024 року подвоїлося число індивідуальних гарантій, зареєстрованих в електронній транзитній системі відповідно до умов Конвенції. 

  Щодо гарантування процедури спільного транзиту, необхідно відмітити значне зростання кількості зареєстрованих індивідуальних гарантій у І кварталі 2024 року. Так, тільки за цей квартал було зареєстровано майже 3 тис. індивідуальних гарантій на суму понад 95 млн євро. При цьому, з моменту приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту на кінець кварталу в системі NCTS наявні майже 5,5 тис. діючих (у т. ч. використаних) індивідуальних гарантій на загальну суму 274 млн євро.

  Також за цей період зареєстровано 21 загальну гарантію на суму 38 млн євро. З початку застосування системи NCTS  зареєстровано всього 74 загальні гарантії (діючих на сьогодні - 50 на загальну суму 167 млн євро).