• In English
 • У МЗС відбулася панельна дискусія високого рівня на тему «Побудова стійкості до інформаційних впливів: свобода слова як складова інформаційної безпеки»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 липня 2021 року о 20:18

  У МЗС відбулася панельна дискусія високого рівня на тему «Побудова стійкості до інформаційних впливів: свобода слова як складова інформаційної безпеки». 

  Захід став частиною системних зусиль команди МЗС на чолі з Міністром Дмитром Кулебою.

  У своєму виступі перший заступник Міністра закордонних справ висловила сподівання на подальший розвиток в рамках ОБСЄ надважливого треку з вирішення загроз та викликів, пов'язаних з дезінформацією та пропагандою, що поширюються з-за кордону.

  Еміне Джапарова підкреслила, що найбільшим викликом свободі та безпеці ЗМІ в Україні залишається триваюча збройна агресії Росії, яка, серед іншого, активно використовує ЗМІ як інструмент своєї гібридної війни.

  У цьому зв’язку вона привернула увагу до кричущих порушень свободи ЗМІ та слова на тимчасово окупованих територіях України в Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.

  Зокрема, після вичавлення незалежних ЗМІ з Криму активісти або так звані громадянські журналісти взяли на себе роль із заповнення вакууму неупередженого висвітлення реальної ситуації на тимчасово окупованому півострові. Наразі 8 з них ув'язнені російськими окупантами строком до 20 років за фальшивими звинуваченнями.

  Еміне Джапарова також нагадала про незаконний арешт російською окупаційною владою в Криму у березні цього року фрілансера радіо "Вільна Європа" Владислава Єсипенка. Крім того, перший заступник Міністра розповіла про українського журналіста, письменника та активіста Станіслава Асєєва, який провів 28 місяців за ґратами в незаконній в'язниці «Ізоляції» в Донецьку, де він піддавався щоденним тортурам.

  Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство використати всі наявні засоби для підтримки України у сприянні звільненню українських політичних в'язнів та закриттю всіх незаконних в'язниць на тимчасово окупованих територіях України.

  Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро повідомила, що безпека журналістів є одним з пріоритетів її мандату. Вона також відзначила роботу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, пов’язану з протидією дезінформації та багаторічний проект з підтримки зміцнення механізмів саморегулювання ЗМІ, а також створення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

  Важливим елементом заходу стала дискусія представників державних органів влади України, міжнародних експертів НАТО, ЄС, незалежних ЗМІ та громадських організацій, які обговорили кращі світові практики захисту суспільства від шкідливого впливу дезінформації та інших гібридних інструментів, збереження свободи слова та медіа.

  Довідково

  У панельній дискусії виступили перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова, представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро, голова Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій (East Stratcom Task Force) Мартіна Більдзюкевич, виконавчий голова естонського Міжнародного Центру Оборони та Безпеки (ICDS), співзасновник програми «Стійка Україна» Дмітрій Теперік, голова центру аналізу дезінформації «DebunkEU» Вікторас Дауксас, директор Центру передових стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс, головний редактор англомовної платформи "Euromaidan Press" Аля Шандра, директор ГО «Детектор медіа» Галина Петренко.