• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна відіграє провідну роль у захисті свободи слова у регіоні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 липня 2021 року о 19:49

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із представницею ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Терезою Рібейро, яка відвідує Україну з візитом на його запрошення.

  Дмитро Кулеба підтвердив незмінну підтримку мандату представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, готовність до подальшої тісної та конструктивної співпраці.

  Він запевнив у відданості України зобов’язанням щодо захисту свободи слова та незалежних ЗМІ, підтримки професійної діяльності незалежних медіа, безпеки журналістів.

  Дмитро Кулеба порушив тему критичного стану свободи слова та незалежних ЗМІ на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу. Він закликав представницю ОБСЄ максимально використати свій мандат для сприяння звільненню незаконно заарештованих Росією журналістів.

  У цьому контексті Міністр приділив особливу увагу справі українського позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка, який був незаконно заарештований та підданий тортурам у тимчасово окупованому Росією Криму, та закликав ОБСЄ докласти всіх зусиль задля його звільнення.

  Дмитро Кулеба відзначив, що Україна має великий досвід та докладає системних зусиль у сфері протидії дезінформації всередині держави та на міжнародній арені. Він висловив сподівання на плідну співпрацю з Офісом представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ на цьому напрямі.

  Глава української дипломатії підкреслив провідну роль України у забезпеченні свободи слова у регіоні. Він нагадав, що для іноземних журналістів, яких Мінськ і Москва позбавили права на професійну діяльність, наша держава надає можливість працювати та висвітлювати події у Росії та Білорусі з України.

  Дмитро Кулеба підкреслив, що російська агресія проти України, яка включає дезінформацію та пропаганду, залишається ключовою загрозою безпеці та свободі слова в нашій державі. Він зауважив, що весь світ нині шукає баланс між збереженням свободи слова та захистом національної безпеки від дезінформаційних атак, і від ефективності цих зусиль залежить довгострокова стабільність та стійкість демократій.