• In English
 • У Мінрегіоні обговорили підготовку до опалювального сезону Запоріжжя та Києва
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 09 вересня 2021 року о 19:42

  Підготовку до опалювального сезону, механізми врегулювання заборгованості підприємств ТКЕ та підтримку держави у цьому процесі обговорили на нарадах під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та за участі міського голови Києва, очільників міста Запоріжжя та області.

  «Попри окремі індивідуальні обставини, Уряд, очільники областей та кожен керівник міста, — всі маємо працювати заради спільної мети, — щоб опалювальний сезон розпочався вчасно, пройшов успішно, а вартість теплопостачання для населення не підвищувалася. Відтак вчора Уряд затвердив Методику розрахунку різниці в тарифах і вже незабаром відбудеться перехід до безпосередньої фінансової підтримки підприємств ТКЕ. Я бачу, що стан технічної підготовки до осінньо-зимового періоду є задовільним, дякую за роботу в цьому напрямі. Водночас прошу докласти зусиль, щоб інші завдання теж були виконані», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

  Зазначимо, стан підготовки будівель, об’єктів водопостачання та водопровідно-каналізаційного господарства до старту опалювального сезону складає понад 80%. Щодо Запоріжжя — тут готові 82,7% будинків та 80,1% об’єктів теплопостачання. У Києві картина — 80,5% будинків та 84,4% об’єктів теплопостачання.

  За словами Олексія Чернишова, ці показники відповідають плановим.

  Зауважимо, повноваження зі встановлення тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні надано органам місцевого самоврядування.

  Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський нещодавно підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України».

  Раніше Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах.

  Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов проводить регулярні наради з представниками органів місцевого самоврядування щодо підготовки до опалювального сезону.