• In English
 • Денис Шмигаль: Уряди мають взяти лідерство у відновленні економік, але без суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 вересня 2021 року о 21:33

  Криза, спричинена пандемією COVID-19, торкнулася всього світу, тому й шукати шляхи подолання викликів країни мають разом. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час дискусійної панелі форуму «Європа: напрямок відбудова», що відбувся 9 вересня у місті Карпач (Республіка Польща).

  Участь у заході також взяли Голова Ради Міністрів Польщі Матеуш Моравецький і Прем’єр-міністр Словенії Янез Янша.

  Денис Шмигаль підкреслив, що є кілька сценаріїв виходу з кризи, і спільний виклик країн сьогодні — забезпечити рівномірне і справедливе відновлення для всього суспільства. Він озвучив низку пріоритетів, без яких сьогодні не можливо вийти з кризи.

  «По-перше, необхідно мати розуміння й бачення стратегії. Уперше за часи незалежності України ми розробили економічну стратегію розвитку до 2030 року, яка містить понад 30 векторів і 12 програм», — зазначив Прем’єр-міністр України.

  Денис Шмигаль додав, що багато зусиль Україна сьогодні докладає і для розвитку медичної системи.

  «Уже наступного року бюджет на медицину буде перевищувати бюджет 2019 року удвічі. Паралельно з реформуванням медицини ми змінюємо й підходи. Більше уваги приділяємо науковій основі, розробкам і виробництву власних ліків та вакцин», — відзначив очільник українського Уряду.

  Крім того, економічне відновлення, за словами Прем’єр-міністра України, неможливе без підтримки Урядом та бізнесом інфраструктурних проектів.

  «Президент Володимир Зеленський ініціював програму «Велике будівництво». В Україні є можливість будувати дороги, відновлювати інфраструктуру, мости, аеропорти, вокзали. Ми багато уваги приділяємо державно-приватному партнерству, що також є важливим напрямком подолання кризи. Уряди мають взяти лідерство, щоб виводити країни з кризи, але без підтримки суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики, з якими ми стикаємося», — наголосив Денис Шмигаль.

  Серед іншого очільник Уряду відзначив важливість зеленого переходу, оскільки це «не лише про зміни клімату, а також про добробут людей, значні інвестиції, розвиток водневих технологій та інших інноваційних напрямків».

  На завершення Глава Уряду України підкреслив, що країни мають приділяти увагу розвитку торгівлі й інвестиційного простору та робити спільні кроки для посилення безпеки в регіоні.

  Денис Шмигаль: Уряди мають взяти лідерство у відновленні економік, але без суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики Денис Шмигаль: Уряди мають взяти лідерство у відновленні економік, але без суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики Денис Шмигаль: Уряди мають взяти лідерство у відновленні економік, але без суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики Денис Шмигаль: Уряди мають взяти лідерство у відновленні економік, але без суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики