• In English
 • У Мінмолодьспорту відбулась зустріч із учасниками проекту "Обмін між молодіжними працівниками Литви та України"
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 30 жовтня 2018 року о 18:38

  Громадською спілкою "Національна Молодіжна Рада України" у партнерстві із Національною Молодіжною Радою Литви з 24 по 29 жовтня у Києві реалізовано проект "Обмін між молодіжними працівниками Литви та України". Загальна кількість  учасників - 28 осіб.

  Метою проекту було знайомство учасників та обмін успішними практиками для адаптації досвіду молодіжних працівників Литви та України в навчальних курсах закладів вищої освіти та молодіжних центрах (просторах/організаціях) обраних міст чи областей.

  У межах реалізації проекту українські та литовські учасники 29 жовтня завітали до Мінмолодьспору та поспілкувалися із заступником Міністра Олександром Яремою та начальником відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталією Радчук.

  "Важливим виміром нашої роботи є вимір молодіжної співпраці, а саме міжнародні молодіжні обміни. Так, на сьогодні підписано Угоди між Урядами України та Литви, України та Польщі, діють відповідні Ради обміну молоддю між цими країнами. Також у цьому напрямі здійснюється співпраця з німецькими колегами, сподіваємось, що у найближчій перспективі буде підписано подібну Угоду про здійснення молодіжних обмінів між Україною та Німеччиною", – зазначив Олександр Ярема.

  Посадовець відзначив, що у 2014 році Мінмолодьспорту спільно із ПРООН започаткував програму "Молодіжний працівник", яка надає можливість підвищити професійний рівень представників державного сектору та громадських об’єднань, які працюють з молоддю, керувати молодіжною політикою на різних рівнях, а також сприяє збільшенню кількості молоді, яка бере участь у формуванні молодіжної політики.

  Так, вивчення досвіду Естонії та інших країн у напрямі запровадження дисципліни "молодіжний працівник" в закладах вищої освіти для Мінмолодьспорту є пріоритетом на найближчу перспективу.

  Також важливим питанням є визнання "молодіжного працівника" як професії в Україні, тому Мінмолодьспорту працює також в цьому напрямі.

  В ході проекту учасники більше дізнались про культуру обох країн та отримали додаткові знання, які сприятимуть побудові ефективного діалогу та співпраці з молоддю як у себе в регіонах, так і за їх межами, отримали нові ідеї для молодіжної роботи та знайшли партнерів для майбутніх як національних, так і міжнародних проектів для співпраці між молодіжними організаціями обох країн.