• In English
 • У Києві розпочав роботу Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури
  Міністерство культури України, опубліковано 02 липня 2018 року о 13:26

  Сьогодні, 2 липня, у НСК "Олімпійський" відбувається “Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури”, організований Національним Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні за підтримки Українського культурного фонду.

  Міністр культури України Євген Нищук висловив вдячність організаторам, зокрема, Українському культурному фонду за проведення першого міжнародного ярмарку,  який покликаний  стати  майданчиком  для спілкування між грантодавцями та представниками культурних і креативних індустрій, які перебувають у пошуку фінансової підтримки для своїх культурних проектів та ініціатив в Україні.

  "Цього року розпочав повноцінну роботу Український культурний фонд, який охоплює величезний спектр напрямків підтримки мистецьких проектів, в основу діяльності якого закладено такі ж принципи, як і в європейських програмах, коли кожен гравець, кожен суб’єкт на культурному полі має чіткі правила представлення та  підтримки свого проекту", - говорить Євген Нищук.

  "В Україні започатковані також інші культурні інституції нового типу – Український інститут книги, який опікується програмами читання, підтримкою видавництв та українських авторів, промоцією української книги за кордоном. Мінкультури відкриває новий грантовий проект за тим же конкурсним принципом, у частині кінематографії з метою підтримки  українського контенту, як у кіновиробництві  повного метру, так  і телесеріалів. Також існує багато планів щодо створення нових інституцій, зокрема,  щодо музейної галузі та  театрального мистецтва. Роботи ще багато, але важливо, що ми переходимо на нову координацію мислення і роботи всередині країни. Для всіх будуть однакові правила гри – для державних інституцій, для громадського та приватного секторів".

  У заході беруть участь 14 великих грантових програм країн ЄС, Америки та України: Creative Europe, Ґете-Інститут в Україні, Французький інститут, Посольство США в Україні, Вишеградський Фонд, Український культурний фонд, Український інститут та інші. Загалом на участь у заході було отримано 1219 заявок та відібрано 300 учасників ярмарку.