• In English
 • Міжнародний проект «Шляхи дружби. Равенна-Київ» - представлення України світові через музику, через мистецтво, через добро та прагнення до миру, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 02 липня 2018 року о 13:39

  1 липня на Софійській площі відбулася знакова мистецька міжнародна подія – концерт Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ» під орудою видатного митця сучасності, диригента Ріккардо Муті (Італія) за участю актора Джона Малковича (США). Організаторами масштабної українсько-італійської міжнародної мистецької події, яка об’єднала зірок  світового рівня  виступили з італійської сторони  – Ravenna Festival та Міністерство культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, а з української сторони – Міністерство культури України, Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка, Київська міська державна адміністрація.

  У виконанні великого зведеного хору, оперних зірок Людмили Монастирської та Сергія Магери, симфонічного оркестру Національної опери України та Молодіжного оркестру Луїджі Керубіні (Італія), музикантів із Маріуполя, загалом понад 300 учасників, прозвучала безсмертна музика Джузеппе Верді (від Stabat Mater до Te Deum і «Набукко»), а також симфонічна поема «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда у виконанні Джона Малковича.

   Міністр культури України Євген Нищук висловив велику вдячність Маестро Ріккардо Муті та всій команді Ravenna Festival, які  щиро відгукнулись на запрошення та, провівши велику організаційну роботу, провели масштабну міжнародну мистецьку акцію, яка сьогодні дуже потрібна Україні.

  «Це є велика культурно-мистецька подія, але разом з тим – це є велика  культурна  місія добра, любові, заклику до миру, порозуміння і дружби», - наголосив Євген Нищук.

  Він також повідомив, що цей проект буде представлено в два етапи:  3 липня цей самий концерт відбудеться в Равенні, залі Палацу Де Андре, а 4 липня в Італії відбудеться окремий концерт театру «Tribute to Valentyn Sylvestrov», присвячений творчості та за участі славетного відомого українського композитора Валентина Сильвестрова у виконанні солістів, оркестру та хору Національної опери України.

  «Це промоція України у світі, зокрема, це культурна дипломатія, представлення  України через музику, через мистецтво, через добро та прагнення до миру», - висловив переконання Міністр культури України.

  За словами видатного  диригента Ріккардо Муті, візит команди Ravenna Festival у Київ підкреслює прагнення донести  світові меседж  миру, який наразі дуже потребує Україна.

  «Ми знаємо, що Україна переживає дуже складну ситуацію. Наш проект – це прагнення через музику, через мистецтво передати умиротворення, і допомогти всім, хто здатен  долучитися  до цього прагнення миру,  дістатися цієї мети.  Музика здатна  творити чудеса,  на які іноді наші найвидатніші політики  не здатні», - розповідає Ріккардо Муті.

  Маестро також відзначив, що ще одним фактором, через який він так оперативно відгукнувся на запрошення, є те, що Україна – це батьківщина видатних діячів культури, багато всесвітньовідомих імен артистів за походженням є українцями.

  «Від поваги до музичної культури цієї країни народився мій додатковий ентузіазм», - додає він.

  «Я безмежно задоволений нашою співпрацею між українськими та італійськими оркестрами, нашою копродукцією, це чудові музиканти і  прекрасний український хор. Переконаний, що у співпраці ми зможемо залучити якомога більше слухачів до перебування в гармонії, яку породжують у своїх працях найвидатніші композитори світу, такі як Джузеппе Верді».

   «Я дуже радий працювати у цьому славетному проекті, і  дуже радий взяти участь у виконанні цього твору», - сказав відомий актор театру і кіно, кінорежисер, продюсер Джон Малкович, який блискуче виступив у ролі читця-декламатора симфонічної поеми «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда.

  Джон Малкович відзначив, «те, про що ми говоримо у цьому творі, є таким же важливим зараз, як і тоді, коли  його написав Аарона Компленд. Це дійсно вражає, коли ви можете чути і створювати такі чудові музичні твори, можете ними насолоджуватися. І в той самий час, дуже складно зрозуміти, що саме стоїть за цими людьми, за цими країнами, які творять жахливі злочини. Важко зрозуміти, коли людина може створити щось гарне – чому вона робить щось жахливе. Авраам Лінкольн сказав: «Я не був народжений рабом, тому і  не можу бути тираном». Тож ми можемо продовжувати слухати і створювати такі красиві речі».