• In English
  • У 2019 році 1 млрд грн з держбюджету буде спрямовано на будівництво сучасних медамбулаторій у сільській місцевості

    У Державному бюджеті на наступний рік закладено 1 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

    «Будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості та підвищення якості надання первинних медичних послуг - завдання, яке було поставлене Президентом Петром Порошенком і в наступному році ми продовжуватимемо його реалізацію. У бюджеті на 2019 рік передбачено 1 млрд грн субвенції, який буде спрямовано на реформу сільської медицини», - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

    У 2017-2018 роках на реформу сільської медицини було виділено 5 млрд грн. Ці кошти спрямовуються на будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості та закупівлю автомобілів для лікарів. Всього планується побудувати 516 медамбулаторій і зараз вже майже всі області розпочали будівництво нових закладів. Перші 3 сучасні амбулаторії вже відкрито у Кіровоградській області. Лідерами окрім неї також є Луганська, Рівненська, Дніпропетровська та Миколаївська області.

    «Сьогодні якість надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості в жахливому стані і люди, які там проживають, а це близько 30% всього населення України, дуже очікують змін у цій сфері. Адже переважна більшість старих приміщень знаходяться в незадовільному стані - не мають водопостачання, туалетів, всюди грибок, з яким марно боротися. Не можна, щоб медичні заклади існували в такому стані. Це вкрай потрібно змінювати», - підкреслив Лев Парцхаладзе.