• In English
 • Павло Петренко: Всеукраїнський тиждень права покликаний виховати нульову толерантність українців до порушень громадянських прав
  Міністерство юстиції України, опубліковано 14 грудня 2018 року о 12:52

  2 805 заходів, які відвідали більше 128 тис. осіб, було проведено в усіх куточках України в рамках Всеукраїнського тижня права, який щорічно проводиться Міністерством юстиції з метою інформування громадян про їхні права.

  Цього року Всеукраїнський тиждень права став ювілейним – 10 років з дня прийняття Указу Президента України, яким було започатковано Всеукраїнський тиждень права. Окрім того, масштабний захід отримав свій символ – парасольку, яка об’єднує всіх #ПідЗахистомПрава!

  Мін’юстом було проведено широкий набір заходів: від звичних майстер-класів, лекцій та уроків до модернових флешмобів та квестів. Також мали місце правові брейн-ринги, воркшопи, кіноперегляди фільмів Docudays, правові консультації, виставки правової літератури на базі бібліотек, правові турніри, конкурси відеороликів тощо.

  За словами Міністра юстиції Павла Петренка, творячи нову європейську демократичну Україну, дуже важливо збудувати правову державу, в якій кожен громадянин почуватиметься захищеним та знатиме, що його основоположні права не будуть порушені.

  «Завдання таких заходів, як Всеукраїнський тиждень права – розповісти українцям про їхні права та навчити наших громадян ці права захищати. Нульова толерантність та повна нетерпимість до порушень громадянських прав має стати основою на шляху до створення сучасного громадянського суспільства в Україні», - зазначив він.

  Міністр юстиції підкреслив: нині приблизно половина громадян України не знає, на що має право, та як діяти, коли їхні права порушуються. У 32% випадків громадяни навіть не намагаються щось робити, щоб вирішити правову проблему.

  Щоб підвищити правову обізнаність, Мін’юст постійно проводить правопросвітницькі заходи. Важливою складовою цього процесу є загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!».

  «Ми вже реалізували низку дійсно важливих ініціатив: #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство, #СтопБулінг, #МаскиШоуСтоп», захист права на виконання рішення суду, протидія хабарям у ВНЗ. Нещодавно ми розпочали масштабну кампанію з надання інформації нашим воїнам про їхні права. І це лише частина ініціатив, які реалізовуються в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», - додав Павло Петренко.

  Він звернув окрему увагу на нові ініціативи Мін’юсту – запровадження інститутів громадських та сімейних радників. Міністр юстиції також наголосив на необхідності реформування системи юридичної освіти та підвищенні її якості.

  «Потрібно змінювати спосіб мислення молодих людей, які за кілька років стануть професійними юристами, які практикуватимуть у сфері права. Вони з перших курсів мають розуміти, що вони йдуть у цю професію для того, щоб служити людям, захищаючи їхні інтереси в судах, виносячи справедливі вироки, створюючи якісні та зрозумілі закони, надаючи громадянам зручні та комфортні сервіси», - заявив очільник Мін’юсту.

  Він зауважив: демократична держава неможлива без громадян, які вміють і хочуть захищати свої права.

  «Наше завдання – навчити українців твердо стояти на захисті своєї гідності. Лише так ми зможемо створити якісно нове майбутнє нашої держави. Майбутнє, в якому немає місця для порушення прав і свобод людини. Майбутнє, в якому закон – один для всіх, а покарання за правопорушення – невідворотне», - резюмував Павло Петренко.