• In English
 • Стартувала магістерська програма з підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

  У Міненерговугілля проведено круглий стіл «Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Огляд магістерської програми підготовки». Відкрила захід заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна.

  У вступному слові Юлія Підкоморна підкреслила важливість  забезпечення функціонування державної системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

  На засіданні презентовано результат чотирирічних спільних дій Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Київського політехнічного інституту із започаткування магістерської програми підготовки «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів».

  «Ми раді, що дана спеціалізація відкривається в провідному навчальному закладі з підготовки фахівців з атомної енергетики, України Київському політехнічному інституту, де ми знайшли однодумців у такій важливій справі, як формування кадрового потенціалу для атомної енергетики», - зазначила заступник Міністра.

  Юлія Підкоморна подякувала Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля, проректору КПІ Сергію  Сидоренку, декану теплоенергетичного факультету Євгену Письменному за підтримку та професіоналізм, виявлені протягом цих років, та відданість справі.

  «Сподіваюся, що буде виявлено значний інтерес до цієї програми та наші ряди поповняться новими професіоналами», -  зазначила заступник Міністра.

  Проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Сидоренко подякував за увагу до проблем ядерної безпеки та підготовки фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, що є особливо важливим з огляду на уроки, отримані Україною внаслідок радіаційної аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, та новітні виклики та загрози, як-то кіберзагрози, гібридна війна та інші.

  Декан Теплоенергетичного факультету НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук., професор Євген Письменний також поінформував, що навчання за магістерською програмою  здійснюється в рамках підготовки магістрів за освітньо-професійною програмою «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» за спеціальністю 143 «Атомна енергетика» за денною та заочною формами навчання. Термін навчання: 1 рік 6 місяців.

  Підготовка проводитиметься на кафедрі Атомних електричних станцій і інженерної теплофізики Теплоенергетичного факультету, яка має ліцензію та акредитована на підготовку фахівців відповідного рівня. Практична підготовка здійснюватиметься на базі Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.

  До навчального процесу залучені викладачі, які пройшли стажування в Техаському технічному університеті та Сандійській національній лабораторії США та взяли участь у навчальних курсах МАГАТЕ, Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів імені  Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України.

  Під час круглого столу виступила головний спеціаліст сектору фізичного захисту об'єктів ядерно-енергетичного комплексу Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Наталія Клос з презентацією  «Кадрове забезпечення у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів». У презентації показано потреби в підготовці молодих кадрів, які стануть надійною зміною фахівцям передпенсійного віку, кількість, яких становить близько 30% від фактично працюючого персоналу на сьогодні.

  Огляд програми практичної підготовки абітурієнтів зробив  провідний інженер Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України Сергій Драпей.

  Було підкреслено, що навчальна програма повністю відповідає вимогам чинного національного законодавства та рекомендаціям МАГАТЕ.

  Програми іспитів буде оприлюднено на сайті Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського». Перші магістранти будуть  зараховані на навчання 17 серпня 2019 року.

  У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Державної інспекції ядерного регулювання України, Міністерства охорони здоров’я України, Державного агентства з управління зоною відчуження, Національної гвардії України, Національної академії наук України, Адміністрації державної прикордонної служби, ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК», ДП «38 ВІТЧ».