151 орган місцевого самоврядування отримав шанс на допомогу у створенні нових сучасних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) або модернізацію існуючих в рамках 3-го раунду програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час конференції «Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання меморандумів», яка відбулася 5 березня в Українському домі.
«Ще 151 громада отримала шанс створити новий сучасний ЦНАП для своїх жителів або якісно модернізувати існуючий у рамках програми «U-LEAD з Європою» – завершився відбір на участь у 3-му раунді. Наразі в рамках програми в Україні вже створено 26 ЦНАП та протестовано різні моделі надання адмінпослуг. Наша спільна мета – підтримка створення та модернізації 600 ЦНАП до 2020 року. Разом з нашими міжнародними партнерами, фахівцями та за активної участі місцевих органів влади, я впевнений, ми її досягнемо», – сказав він.
У ході конференції 122 громади з 24 областей України підписали меморандуми про початок роботи з виконавцями Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення та модернізації ЦНАП – компаніями NIRAS Sweden AB та SKL International. Згідно з цими меморандумами громади розпочинають практичну реалізацію програми і протягом цього року кожна з них отримає свій сучасний ЦНАП.
Лев Парцхаладзе наголосив на необхідності підвищення якості надання адміністративних послуг шляхом створення сучасних умов для відвідувачів та відкриття сучасних центрів. «За минулий рік понад 15 млн українців скористалися послугами сучасних ЦНАП. І реформування цієї сфери є не менш необхідним, ніж реформа охорони здоров’я та інших важливих сфер», – додав заступник Міністра.
Всього у конференції «Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання меморандумів» взяли участь більше 400 представників громад, обласних державних адміністрацій, профільних та галузевих асоціацій тощо.
Довідково
ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно.
Проект реалізується спільно Мінрегіоном, Мінекономрозвитку, органами місцевого самоврядування, U-LEAD з Європою, Офісом реформи адмінпослуг та іншими.