• In English
 • Соціальні видатки державного бюджету у 2024 році складуть 470 млрд грн, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 січня 2024 року о 18:50

  У березні цього року держава проведе індексацію пенсій. За попередніми розрахунками Міністерства соціальної політики, пенсії зростуть в середньому на 13%. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 12 січня.

  Він зауважив, що за час повномасштабної війни Уряд провів уже дві індексації пенсійних виплат. Попри всі труднощі, жодного місяця не затримувалися виплати ані пенсій, ані соціальних допомог, ані пільг і субсидій.

  «Загалом соціальні видатки державного бюджету у 2024 році складуть 470 млрд грн. Це на 25 млрд грн більше, ніж минулого року. На субсидії виділяємо 50 млрд грн. Це на 12 млрд грн більше, ніж в 2023-му. Збільшуємо програму підтримки малозабезпечених родин. Майже удвічі збільшуємо видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю. Збільшуємо мінімальну зарплату. Продовжимо допомагати внутрішньо переміщеним особам», — сказав Денис Шмигаль.

  Крім того, у бюджеті передбачено понад 14 млрд грн на підтримку українських ветеранів. Цього року Уряд також збільшить фінансування відповідних програм удвічі. Зокрема, на реабілітаційну та психологічну допомогу ветеранам буде виділено понад 2,5 млрд грн.

  «Одночасно змінюємо підходи в соціальній сфері. Продовжуємо цифровізацію. Ми вже об’єднали у Пенсійному фонді виплати пенсій, субсидій та соціальне страхування. Запускаємо електронний кейс-менеджмент. Це підхід, який дозволить індивідуально підійти до підтримки українських родин. Всі організаційні процеси будуть спрощені й автоматизовані», — зауважив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що політика Уряду — це створити можливості для людей самим забезпечувати себе та свої родини. А держава буде підтримувати тих, хто цього дійсно потребує.

  Соціальні видатки державного бюджету у 2024 році складуть 470 млрд грн, — Прем’єр-міністр