• In English
 • Сьогодні не тільки Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України, - Президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічєнє
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 жовтня 2018 року о 15:11

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Президентом Парламентської Асамблеї НАТО Расою Юкнявічєнє у Києві.

  Сторони обговорили широке коло питань взаємодії України з НАТО. Зокрема, йшлося про парламентський вимір співпраці та роль Уряду України в підготовці та проведенні весняної сесії Парламентської Асамблеї НАТО у 2020 році, яка вперше буде проведена у Києві. «Ми високо цінуємо готовність України провести весняну сесію Парламентської Асамблеї НАТО у 2020 році. Переконана, що все відбудеться на найвищому рівні, – зазначила Раса Юкнявічєнє. - Сьогодні не тільки Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України».

  Також було обговорено низку питань політичного та практичного характеру. Україна спільно з Альянсом працюватиме задля відновлення політичного діалогу високого рівня у форматі Комісії Україна-НАТО, який наразі заблокований угорською стороною. «Питання двостороннього формату, на жаль, угорці використовують на багатонаціональній платформі НАТО, де основним принципом взаємодії є консенсус. Задля конструктивного діалогу з Угорщиною для України надзвичайно важлива у цьому питанні участь 28 інших членів НАТО, що, безумовно, матиме більшу вагу в конструктивному діалозі з Угорщиною щодо імплементації мовної статті Закону України «Про освіту», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також Віце-прем’єр-міністр розповіла про процес реформ в Україні, зокрема, про схвалення Закону «Про національну безпеку України» та низку інших важливих законопроектів. «Визначальною, на мою думку, є спільна робота Уряду, Парламенту та Президента щодо відображення національної мети – членства в ЄС та НАТО – на державному рівні, у законодавчих актах, зокрема, в Конституції України. Очікуємо, що закон про відповідні зміни до Конституції буде ухвалено уже в кінці цього року», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Ми готові ділитися власним досвідом щодо набуття членства в Альянсі. Майже 11 років з моменту подання заявки потрібно було Литві, аби стати членом НАТО», – зазначила Раса Юкнявічєнє. (Литва – член НАТО з 29 березня 2004 року).

  Окрім того, сторони обговорили питання спільної протидії викликам та загрозам з боку Росії у контексті підготовки та проведення виборів в Україні. Зокрема, йшлося про необхідність зміцнення системи кібербезпеки та кіберзахисту України, обмін досвідом у протидії гібридним загрозам та інформаційним атакам.

  Сьогодні не тільки Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України, - Президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічєнє