• In English
 • Україна та Туреччина стануть учасниками чотирьохсторонньої групи для боротьби з транснаціональною злочинністю
  Національна поліція України, опубліковано 16 жовтня 2018 року о 13:47

  На державному рівні Україна та Туреччина схвалила проект утворення чотирьохсторонньої групи для боротьби з транснаціональною злочинністю. Планується, що до її складу також увійдуть Азербайджан та Грузія. Про це йшлося 16 жовтня під час зустрічі Голови Національної поліції України Сергія Князєва з турецькою делегацією на чолі з Генеральним директором з безпеки Турецької Республіки Джелалом Узункая.

   Участь у зустрічі взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, заступник начальника Департаменту з безпеки провінції Стамбул Емре Ердоган, начальник Департаменту протидії наркозлочинності Ібрагім Хакки Сейдіогулларі, офіцер Департаменту міжнародних відносин Зекі Їлдиз та представник Генерального директорату з безпеки Турецької Республіки при Посольстві Турецької Республіки в Україні Хакан Сирали.

  З української сторони участь у зустрічі взяли перший заступник Голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, керівники департаментів стратегічних розслідувань, протидії наркозлочинності, кіберполіції, кримінального аналізу та міжнародного поліцейського співробітництва.

  Сергій Князєв повідомив, що наразі поліції України перебуває у стадії активного реформування. Відтак він наголосив на важливості міждержавного співробітництва поліцейських у протидії різним формам злочинності.

  «Не зупиняючись, ми змінюємо акценти щодо ролі поліції в суспільстві. Ми відходимо від військового формування виконавчої влади до сервісної служби. У цей складний для нас час саме колеги з Туреччини одними із перших запропонували нам підтримку. І чому так важливо наше співробітництво – ми бачимо, що основні загрози та протидія злочинності в наших державах мають спільні риси», – наголосив він.

  Очільник Нацполіції додав, що після візиту української делегації на чолі із Міністром внутрішніх справ України в Туреччину поліцейські отримали схвалення щодо створення чотирьохсторонньої контактної групи від інших органів державної влади. Планується, що до складу групи, яка боротиметься з транскордонною організованою злочинністю, увійдуть Україна, Туреччина, Азербайджан та Грузія.

  Генеральний директор з безпеки Республіки Туреччина Джелал Узункая повідомив, що після візиту української делегації турецькі поліцейські також приступили до реалізації цього питання.

  «Після консультацій з нашими відповідними органами ми отримали позитивну точку зору на питання створення такої групи. На жаль, в нашому глобалізованому світі злочинність не обмежується якимись кордонами. Думаю, якщо поліцейські служби всіх країн знаходяться в стані співробітництва – це дає надзвичайно позитивні результати. Адже поліцейські будь-якої країни мають однакові проблеми та шляхи їхнього вирішення», – зазначив Джелал Узункая.

  Сторони обговорили співробітництво у питаннях протидії організованій злочинності, зокрема, нарко- та кіберзлочинності. Також під час зустрічі йшлося про протидію так званим «злодіям у законі» та їхній діяльності.

  Перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін зазначив, що українські поліцейські готові до постійного обміну інформацією за вказаними напрямками роботи.

   «Займаємося документування злочинної діяльності так званих «злодіїв у законі». Знаходячись у Туреччині, вони практично впливають на злочинні процеси в Україні. Тому так важливе наше співробітництво у цій сфері», – наголосив В’ячеслав Аброськін.

  Він висловив подяку турецькій стороні за проведене навчання для 15 українських поліцейських. Недавно вони повернулися з Туреччини, де обмінялися досвідом з турецькими колегами.

  Україна та Туреччина стануть учасниками чотирьохсторонньої групи для боротьби з транснаціональною злочинністю Україна та Туреччина стануть учасниками чотирьохсторонньої групи для боротьби з транснаціональною злочинністю Україна та Туреччина стануть учасниками чотирьохсторонньої групи для боротьби з транснаціональною злочинністю