• In English
 • Скоротити на 22,3% первинне споживання енергії передбачає Національний план з енергоефективності до 2030 року, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 грудня 2021 року о 15:50

  Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.

  «Прийняття цього документа є черговим кроком впровадження європейських стандартів у сфері енергоефективності. Нацплан передбачає комплексний підхід до енергомодернізації практично у всіх секторах економіки. Енергоефективність – це не лише заощадження коштів на оплаті енергоресурсів. Це й більш ефективне використання та економія самих енергоресурсів, зменшення залежності від імпорту, а відтак – зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. Крім того, енергоефективність – це один з факторів досягнення кліматичних цілей, декарбонізації та шлях до нашого безвуглецевого майбутнього», - зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

  Згідно з Національним планом до 2030 року передбачається скорочення первинного споживання енергії на 22,3%, кінцевого споживання – на 17,1%. Первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинно перевищувати відповідно 91,5 млн та 50,5 млн тонн нафтового еквіваленту.

  Для досягнення цілей Нацпланом визначено низку горизонтальних заходів: функціонування Фонду енергоефективності, стимулювання промпідприємств до енергоефективності, податкові інструменти енергоефективності, усунення адмінбар'єрів в управлінні будинком, енергомаркування та екодизайн, а також повний комерційний облік тепла та води і підвищення обізнаності серед споживачів енергії. Останні заходи включені до програми Великої термомодернізації.

  Передбачено також переліки заходів із стимулювання енергоефективності в окремих секторах: житловому та бюджетному секторі, у промисловості та енергетиці, в транспортній сфері.

  З презентацією можна ознайомитись /за посиланням/.