• In English
 • Руслан Стрілець: Україна продовжує співпрацю з ЄС у сфері захисту довкілля

  У Міндовкілля відбулася зустріч Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з керівницею відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, інфраструктура, енергетика та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Клое Алліо.

  Вони обговорили результати співпраці між Міндовкілля та європейськими проектами у 2022 році. Зокрема, Руслан Стрілець розповів про досягнутий прогрес у виконанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  “Вдячний, що навіть попри масштабну російську військову агресію ми мали синхронну та результативну роботу. Зокрема, це стосується схвалення євроінтеграційного Закону «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів» та презентації Дорожньої карти реформ у сфері управління відходами, які Міндовкілля втілило у життя за підтримки європейських проектів APENA 2 та APENA 3”, - зазначив Міністр.

  У ході зустрічі Руслан Стрілець подякував за підтримку ініціатив Міністерства на міжнародних конференціях у сфері захисту довкілля, де цього року Україна вперше брала участь у статусі кандидата у члени ЄС. Він запросив колег з ЄС також підтримати ініціативу України щодо створення глобальної платформи для оцінки збитків довкіллю внаслідок війни.

  Нагадаємо, наразі напрацьовується міжнародно-правовий механізм її функціонування та тривають перемовини з низкою країн про їх приєднання до платформи.

  Варто зазначити, що ЄС продовжує підтримувати сферу захисту довкілля України через Команду підтримки реформ Міндовкілля та проекти міжнародної технічної допомоги APENA 2, APENA 3, EU4Environment, EU4CLIMATE, EU4Environment: water and data та інші.