• In English
 • ІІІ Феміністичний форум: діалог жіночих організацій з Урядом та донорами, і роль жінки у відновленні України
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 13 грудня 2022 року о 16:35

  Виклики воєнного часу, внесок жінок у розвиток України, посилення співпраці жіночих організацій з Урядом та донорськими організаціями, створення механізмів для відстоювання соціально-економічних і трудових прав жінок, та жіноче підприємництво. Усі ці теми та низка інших питань стоять на порядку денному першого дня ІІІ Феміністичного форуму, який відбувається 12-13 грудня 2022 року у Львові.

  Понад сто представниць/представників жіночих і феміністичних громадських і донорських організацій, органів влади та активісток беруть участь у дводенному заході, метою якого є розроблення рекомендацій і посилення співпраці між українськими жіночими організаціями, Урядом та донорами, а також захисту прав жінок і гарантування гендерної рівності в Україні.

  Від Міністерства соціальної політики у Форумі взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва та державний експерт директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Ангеліна Олійниченко. Під час дискусії заступник Міністра звернула увагу спільноти на посиленні діалогу між експертними організаціями із представниками влади і місцевими громадами зокрема. Також вона окремо зупинилася на важливості навчальних програм від Українського жіночого фонду, які сприяють розкриттю потенціалу жінок в громадах та на національному рівні, надають їм інструменти для формування власного активізму та лідерства.

  "Вірю в самоорганізацію жіночих громадських організацій на локальному рівні, посилення ролі жінок в прийнятті рішень, - зазначила Уляна Дмитрівна. - Наразі дуже важливо захищати права жінок, допомагати тим, хто перебуває у вразливому стані, відновлювати їх життєстійкість. Міністерство працює над розробкою закупівлі соціальних послуг, зокрема, для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також розглядає усі рекомендації від наших партнерів з цього приводу. Ми вітатимемо усіх активісток, які готові долучитися до співпраці, адвокатувати відповідні соціальні програми на місцевому рівні," - додала вона.

  Результатом Форуму буде документ, який репрезентуватиме групове бачення жіночих громадських організацій щодо подальших кроків підтримки України у відновленні та взаємодії з Урядом.

  ІІІ Феміністичний форум: Виклики воєнного часу та роль жінок у відновленні країни реалізується у співпраці з громадською організацією "Ла Страда-Україна" за підтримки Уряду Канади, Українського жіночого фонду та відбувається у рамках проекту "Голос жінок і лідерство - Україна".