• In English
 • Роман Труба: Законопроект №5395-д має бути ухвалений з урахуванням позиції ДБР
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 05 липня 2018 року о 09:58

  Директор ДБР Роман Труба закликав народних депутатів підтримати законопроект № 5395-д щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань під час голосування у другому читанні та в цілому з урахуванням позиції ДБР.

  Про це він заявив під час засідання комітету ВР з питань національної безпеки і оборони. Відповідаючи на запитання народних депутатів про те, коли ж запрацює Державне бюро розслідувань, Роман Труба запевнив, що розслідування злочинів розпочнуться з вересня цього року, незважаючи на труднощі.

  «Верховна Рада залишає Державне бюро розслідувань без керівного складу та без всіх оперативних працівників. Ця відповідальність виключно на парламентських фракціях, які лише озвучують, що підтримують ДБР. По-факту з 17 травня ми чекаємо, коли законопроект буде розглянуто у другому читанні. Ніщо не заважає це зробити», – зауважив Роман Труба.

  Він нагадав, що через необхідність внесення змін до закону про ДБР не оголошуються конкурси на 140 посад центрального апарату. «Це всі керівники – від заступників управлінь до начальника господарського сектору. Зовнішня комісія розуміє, що в них немає можливостей для проведення конкурсів таких масштабів, адже це цілодобова робота», – підкреслив Роман Труба.

  Водночас він підкреслив, що автори закону про ДБР «забули включити посаду оперуповноваженого» до загального переліку посад ДБР. «Тому голосування за закон у другому читанні та підпису Президента з нетерпінням чекають кандидати на оперативні посади», – додав Директор ДБР.

  «Мені б дуже хотілося, щоб під час засідань профільних комітетів ми дискутували на більш професійні теми. На даному етапі прошу кожного проголосувати за законопроект № 5395-д. Є якась кнопка блокування змін до закону. Нехай цього разу вона не спрацює», – підсумував Директор Бюро.

  Наступна робоча зустріч директора ДБР з депутатами відбудеться на черговому засіданні комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції.