• In English
 • Володимир Лапа обговорив із Українською зерновою асоціацією можливості експорту вітчизняних товарів до КНР

  3 липня Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив із членами Української зернової асоціації напрацювання та перспективи щодо експорту до Китайської Народної Республіки вітчизняних товарів.

  Участь у заході також взяв заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва - начальник Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

  Учасники обговорили перспективи щодо експорту ряду рослин та продуктів рослинного походження до КНР, зокрема особливості здійснення експорту ячменю, інших зернових культур та соняшникового шроту.

  Присутні проаналізували механізми встановлення статусу ділянок, вільних від карантинних організмів, як цього вимагають міжнародні договори України.

  Вадим Чайковський розповів  учасникам про процедури, які повинні здійснюватися при формуванні експортних партій вантажів відповідно до національного законодавства та фітосанітарних вимог країн партнерів України у міжнародній торгівлі.

  Також обговорили проблемні питання щодо диверсифікації та лібералізації експорту української продукції.

  Крім цього Володимир Лапа та Президент Української зернової асоціації Микола Горбачев обмінялись подяками за вжиття успішних спільних заходів щодо поновлення експорту української пшениці до В’єтнаму.

   Володимир Лапа наголосив, що Держпродспоживслужба і надалі працюватиме над забезпеченням можливості збуту української продукції рослинного походження на світових ринках збуту.