• In English
 • Роман Лещенко: У 2021 році ми передбачили 450 млн грн на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства

  У 2021 році державна підтримка програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства складе 450 мільйонів гривень. Це на 160 млн грн більше, ніж у попередньому році. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, коментуючи прийняття урядової постанови щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених на фінансування держпрограми.

  Зокрема, передбачена допомога на відшкодування до 80% вартості садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, до 50% - за спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення, будівництво об’єктів галузевої інфраструктури та придбання технологічних ліній, до 30% - за придбання техніки і обладнання в тому числі й іноземного виробництва. Часткове відшкодування зможуть отримати також ті об’єкти, які  у 2019-2020 роках понесли витрати. Передбачено й збільшення обсягу підтримки на одного суб’єкта господарювання з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

  За словами Романа Лещенка, прийнята постанова дозволить удосконалити процедуру подання документів, їх розгляд комісіями, прийняття рішення щодо виплати компенсації та механізм спрямування коштів, а також посилити контроль за дотриманням законодавства при наданні державної підтримки.

  «Побудована на принципах прозорості й прогнозованості, державна підтримка АПК у 2021 році націлена на створення нових робочих місць, збільшення доданої вартості у сільському господарстві, збільшення кількості фермерських та інших дрібних господарств в аграрній галузі та наповнення місцевих бюджетів. Серед прогнозованих результатів програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства ми очікуємо – створення понад 2 000 нових робочих місць і 15 нових технологічних ліній, збільшення на 1 400 га площ крапельного зрошення, на 20 000 тонн – потужностей нових об’єктів зі зберігання і на 15 000 тонн – з переробки», - підкреслив Роман Лещенко.

  Загальна сума протягом одного бюджетного року на одне господарство за цими напрямками державної підтримки не може перевищувати 25 млн грн. Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства.