• In English
 • У Мінветеранів розпочали експертне обговорення державної політики підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 10 березня 2021 року о 14:17

  Як допомогти захисникам після повернення з війни реалізувати себе в суспільстві? Яку стратегію має обрати держава для підвищення рівня конкурентоспроможності захисників на ринку праці та розвитку підприємницької діяльності серед ветеранської спільноти? Про це йшла мова на організованому Мінветеранів круглому столі, присвяченому розвитку підприємницьких ініціатив.

  У заході взяли участь представники державних органів влади - Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства соціальної політики, Державного центру зайнятості, Пенсійного фонду та Торгово-промислової палати України.

  До діалогу долучилися представники міжнародних організацій - ОБСЄ, Міжнародної організації з міграції, Посольства США в Україні, Посольства Республіки Хорватія в Україні, БФ «Карітас» та Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації та представники бізнесу - Федерації роботодавців, Української ради бізнесу та Асоціації національних ІТ-продуктових компаній Software Ukraine.

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна подякувала усім, хто долучився до відкритого діалогу, та наголосила, що для держави питання реалізації підприємницьких ініціатив ветеранів-захисників є дуже важливим: «Ветерани - це люди, які першими пішли захищати нашу країну. Вони є потужною силою, здатною не тільки захищати на передовій, а й відроджувати країну в цивільному житті. Наш обов’язок як держави - підтримати їх та створити умови, які б допомогли ветеранам стати активними представниками громадянського суспільства - бути працевлаштованими, зайнятими, мати власну справу».

  За словами Юлії Лапутіної, одним з кроків на шляху до цього є масштабування ветеранського бізнесу та виділення його в окрему категорію підприємництва.

  «Ініціатива Міністерства - започаткувати програми розвитку ветеранських бізнесів на законодавчому рівні, як окремого виду діяльності та регулювання поняття ветеранської підприємницької ініціативи. Також важливим є розвиток нетворкінгу, щоб ветерани знали, де, які стартапи, проекти, ініціативи вже започатковані, могли спілкуватися між собою, працевлаштовувати своїх побратимів та розвивати власну справу», - зазначила Юлія Лапутіна.

  В умовах децентралізації велику роль має запровадження регіональних програм сприяння підприємницьким ініціативам, що надалі позитивно впливатиме на розвиток громад та підвищення національної стійкості.

  Директор БФ «Карітас-Краматорськ» Василь Іванюк додав, що дуже важливо для ветеранів, повернувшись додому, подолати сумніви у своїх силах, отримати підтримку і допомогу в реалізації, зокрема, власної справи, про яку вони мріяли.

  «Досить часто ветерани не мають для цього достатньо знань щодо законодавства, конкурентоспроможності ринку, умов працевлаштування. Зрештою, це також брак стартового капіталу, нерозуміння пріоритетів. Тому важливо, щоб захисники могли отримувати професійні консультації різних спеціалістів та підвищувати свою фінансову грамотність. Потрібно навчати людину, як і де вона може реалізувати себе та свої плани. Коли ветеран починає розуміти кон’юнктуру ринку, які в нього права, він, по-перше, сам стає самодостатнім, може забезпечити себе роботою та навіть працевлаштовувати інших», - розповів Василь Іванюк.

  У свою чергу, Юлія Лапутіна додала, що допомогти у цьому може створення зручних електронних сервісів, завдяки яким, ветерани отримають можливість використовувати сучасні онлайн-платформи для ведення своїх підприємницьких ініціатив.

  «Для цього наше Міністерство займається розробкою ветеранських сервісів. В умовах браку фінансування, ми маємо залучати різні можливості та підтримувати наших захисників. Наша окрема ініціатива-  це створення Українського ветеранського фонду, державної установи, яка дозволить залучати інвестиції державних та міжнародних організацій», - сказала Міністр у справах ветеранів.