• In English
 • Рішення на шляху до інтеграції в ЄС мають відповідати інтересам вітчизняного бізнесу та розвитку української економіки, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 15:31

  На шляху до інтеграції з ЄС ми маємо ухвалювати рішення, які відповідають інтересам вітчизняного бізнесу та розвитку української економіки. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на дискусійній панелі «Україна як частина внутрішнього ринку ЄС» в рамках конференції щодо оцінки готовності України до вступу в ЄС, яка відбулась в Києві 17 серпня.

  “Як країна кандидат на вступ до ЄС, Україна не має іншої моделі економічного розвитку, окрім як виконання вимог і правил ЄС. Але в той же час норми ЄС – це норми для розвинутих економік. Тож наша мета – розвиватися стрімкіше. А це потребує неординарних рішень, які не завжди вписуються в норми директив і регламентів”, – зазначила Юлія Свириденко.

  За її словами, на сьогодні відбуваються якісні зміни в економічних відносинах України та ЄС, а також інтеграція у внутрішній ринок ЄС. І це вже значно більше, ніж нові правові домовленості з ЄС.

  “Яскравий приклад - торгівля. Ми вже другий рік експортуємо усю продукцію до ЄС без мит. На основі одностороннього рішення ЄС. Тепер наше завдання - перевести цей тимчасовий режим в постійний. Якщо нам вдасться знайти із Польщею порозуміння щодо скасування обмежень в торгівлі, то восени ми почнемо переговори про зміни до Угоди про асоціацію у частині скасування тарифів повністю і назавжди”, – повідомила Юлія Свириденко.

  Вона також зазначила, що ЄС став основним торговим шляхом для українських товарів у світ. За перші півроку 2023-го обіг товарів склав 27,6 млрд доларів. Якщо порівнювати із аналогічним періодом минулого року — він збільшився майже на 12% або на 2,9 мільярда доларів. Істотна частка цього експорту реекспортується до третіх країн через порти ЄС.

  Перший віце-прем’єр-міністр також нагадала, що Україна продовжує роботу над укладанням угоди у сфері технічного регулювання – промисловим безвізом – що сприятиме виведенню більшої кількості промислової продукції на ринок Євросоюзу. В липні завершилися всі оціночні місії ЄС по цій угоді і зараз Уряд працює над виконанням рекомендацій, після чого відбудеться укладання угоди.

  У сфері митної інтеграції – здійснюється робота над розширенням простору сертифікації EUR.1. Зараз український бізнес може використовувати деталі та сировину з 36 країн європейського та середземноморського регіону для виготовлення продукції, яка безмитно потраплятиме в ЄС. Нещодавно до цих країн приєдналася Молдова і Північна Македонія. На черзі Чорногорія та Туреччина. Інтеграція в систему NCTS дозволяє поступово зробити цивілізованим транзит через ЄС.