• In English
 • МОЗ: 27 постраждалих українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 15:50

  Від перших днів повномасштабного вторгнення росії Міністерство охорони здоров’я разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси для українців, які постраждали внаслідок війни.

  Цього тижня організовано медичну евакуацію ще однієї групи постраждалих. Так, завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 20 пацієнтів. Українців прийняли у медзакладах Данії, Німеччини, Норвегії, Польщі та Швеції. Ще 7 українців було направлено на протезування до США завдяки підтримці благодійних фондів.

  Доправлення на лікування за кордон здійснюється практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході країни та прифронтових територіях. Евакуаційні рейси, організовані МОЗ та партнерами, тривають, а постраждалі українці мають змогу пройти лікування та/або реабілітацію за кордоном.

  Нині у складі групи евакуйовані пацієнти з мінно-вибуховими травмами та онкопацієнти з Івано-Франківська, Дніпра, Києва, Львову та Запоріжжя. Всі вони потребують продовження спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

  Ефективна евакуація пацієнтів відбувається через запит Міністерства на евакуацію та отримання пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

  Зазначимо, що евакуюють дорослих і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби їх супроводжують родичі або близькі — враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.

  Більш детально ознайомитися з тим, за яких умов пацієнта можуть супроводжувати родичі, можна за посиланням.

  Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

  Детальний алгоритм евакуації є за посиланням.

  Загалом від початку війни завдяки співпраці МОЗ та партнерів вже евакуйовано понад 4 000 постраждалих українців.