• In English
 • 18 серпня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 15:27

  Головне:

  Уряд збільшує фінансування за програмою єОселя. Ще щонайменше 10 тисяч родин зможуть отримати пільгову іпотеку до кінця поточного року.

  Відтепер проект єОздоровлення доступний для дітей з усієї України, які потребують соціальної підтримки.

  Міністерство ветеранів України розпочало процес надання статусів УБД добровольцям, особам з інвалідністю внаслідок війни та родинам загиблих Захисників і Захисниць України.


  • Уряд збільшує фінансування за програмою єОселя. Ще щонайменше 10 тисяч родин зможуть отримати пільгову іпотеку до кінця поточного року. У 2023 році іпотечними умовами зможуть близько 10 тисяч сімей. Від початку старту державної програми пільгової іпотеки на житло з жовтня 2022 року 2 475 українських родин придбали власні домівки на понад 3,4 млрд грн.
  • Відтепер проект єОздоровлення доступний для дітей з усієї України, які потребують соціальної підтримки. Вони зможуть відпочити та оздоровитися за державний кошт. Спочатку проект був спрямований на дітей із регіонів, які знаходились в тимчасовій окупації, зоні активних бойових дій або на кордоні з росією.
  • Міністерство ветеранів України розпочало процес надання статусів УБД добровольцям, особам з інвалідністю внаслідок війни та родинам загиблих Захисників і Захисниць України. Це охоплює тих, хто взяв участь у збройному опорі проти ворога, добровольців, що отримали поранення під час бойових дій, а також родичів покійних добровольців. Міжвідомча комісія призначила ці статуси для близько 1800 осіб, які брали участь у захисті України від 2014 року до початку повномасштабного вторгнення росії. Детальний аналіз поданих документів здійснюється представниками кількох уповноважених органів, щоб гарантувати, що відповідні пільги та переваги надаються лише тим, хто дійсно має відношення до добровольчого руху. Громадяни, які добровільно брали участь у захисті України від 24 лютого по 25 березня 2022 року, і які не приєдналися до Збройних Сил України або інших структур сектора безпеки та оборони, отримали можливість отримати статус учасника бойових дій, а також родичі загиблих Героїв змогли закріпити свій статус.
  • Уряд прийняв рішення про постійне надання послуги єМалятко після завершення 3-річного експериментального періоду. Це сприятиме розширенню можливостей для батьків новонароджених. Сервіс єМалятко є вдосконаленим засобом для батьків, який дозволяє однією заявою отримати 9 різних державних послуг, необхідних після народження дитини. Після успішного періоду експерименту цей сервіс тепер доступний на постійній основі.
  • Міністерство соціальної політики: у Харкові була представлена програма "Оптимальний догляд за кожною дитиною". Харківщина стала першою з регіонів, де спільно з обласною військовою адміністрацією та ЮНІСЕФ Мінсоцполітики впроваджує інноваційну ініціативу з підтримки сімейного догляду за дітьми. Програма орієнтована на надання комплексної допомоги сім'ям у пілотних громадах, забезпечуючи їх різноманітними підтримуючими послугами. Це важливий крок у сприянні розвитку сімей та запобіганні можливості звернення дітей до інституцій. Цей пілотний досвід може послужити моделлю для інших регіонів України, де також відбувається деінституціоналізація громад. Серед запланованих заходів є підготовка соціальних працівників та їхнє включення до роботи в громадах регіону для надання підтримки сім'ям з дітьми, які потребують особливої уваги.
  • У Міністерстві соціальної політики запустили проект "ДійМо" – консультативно-дорадчий орган при Мінсоцполітики для дітей та молоді. Особи віком від 16 до 35 років, які виросли в інтернатах або прийомних родинах, тепер можуть обговорювати свої ідеї та пропозиції з Міністерством. Вони можуть пропонувати нові проекти, які допоможуть іншим дітям, особливо тим, хто не має власної родини. І навіть можуть брати участь у роботі над законами, які стосуються дітей. Серед завдань, які ставить перед собою Міністерство, розпочинаючи співпрацю з Національним офісом дітей та молоді, – формування змін у соціальній політиці відповідно до потреб та інтересів дітей, інтегрування дітей, що мають досвід перебування в інституційних закладах, у суспільне життя, їх підтримка на різних етапах, розвиток спільноти наставників, об’єднання зусиль держави, громадськості і бізнесів навколо інтересів дітей.
  • Литва планує вкласти 6 млн євро у розвиток української реабілітаційної системи для ще більшого покращення її потужностей та надання допомоги більшій кількості осіб, які потребують реабілітаційного підходу. Це включає підтримку у будівництві реабілітаційних центрів або відділень, а також зміцнення кадрового резерву в галузі реабілітації та психологічної підтримки, що стає все більш важливим.
  • Уряд продовжує реформувати підходи в соціальній політиці, рухаючись у трьох ключових напрямках. Перший з них полягає в впровадженні якісних реєстрів. Уряд активно впроваджує Реєстр надавачів та одержувачів соціальних послуг, а також розробляє відповідний інформаційний інструментарій. Це спростить адміністративні процедури та зробить механізми соціальної підтримки більш єдиною системою. Другий напрямок базується на принципі "гроші йдуть за людиною". Це означає, що оплата здійснюється за фактично надану особі послугу. Це дозволяє збільшити ефективність використання бюджетних коштів та покращити якість наданих послуг. Третій напрямок полягає в цифровізації. З 30 видів соціальної допомоги та послуг уже цифровізовані вісім, а решта знаходяться в стадії підготовки до діджиталізації.
  18 серпня: Ситуація в соціальній сфері