• In English
 • Прозорість у роботі з усіма учасниками містобудівного процесу сприяє розбудові регіонів, - ДАБІ
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 21 вересня 2018 року о 11:59

  Останні законодавчі зміни в системі містобудування та особливості їх практичного застосування інспекціями на місцях стали темою обговорення на нараді-семінарі для представників новостворених органів держархбудконтролю, яка відбулася  20 вересня у Волинській області.

  «У зв’язку з активізацією процесів децентралізації у сфері держархбудконтролю одним із завдань Держархбудінспекції стало надання організаційно-методичної допомоги органам місцевого самоврядування з реалізації таких повноважень», - наголосив начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа.

  За його словами, управління гарантує новоствореним інспекціям надання інформаційної допомоги стосовно їх діяльності, але у той же час вимагає прозорості у роботі з усіма учасниками містобудівного процесу, якісної організації роз’яснювально-консультативної підтримки громадян та бізнесу.

  «Безперечно, зараз ми бачимо зацікавленість громад у розбудові соціальних об’єктів, забезпеченні власних територій якісною інфраструктурою. Щоб прискорити ці процеси на Волині, ми налагоджуємо відкриту комунікацію в системі державного архітектурно-будівельного контролю, щоб вона працювала як єдиний злагоджений механізм», - додав він.

  Ще під час обговорення підіймалися питання будівельної амністії, реєстрації дозвільних документів, зокрема стосовно об’єктів будівництва, замовниками яких є бюджетні установи. Також проговорили типові зауваження, що виникають в процесі здійснення держархбудконтролю та нагляду, питання забезпечення доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури для маломобільних груп населення, нові державні будівельні норми.