• In English
 • В Україні буде вдосконалено процес державної реєстрації сортів рослин

  19 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено три постанови,  метою яких є врегулювання та покращення процедури набуття прав на сорти рослин. Реалізація постанов дозволить створити відкриту та прозору систему реєстрації сортів рослин, що своєю чергою забезпечить аграріїв кращими досягненнями вітчизняної та іноземної селекції.

  Так, постанова «Про затвердження Порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру заявок, який дозволить отримувати незалежну об’єктивну інформацію про нові сорти усім зацікавленим сторонам. Реєстр буде розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства у вільному цілодобовому та безоплатному доступі.

  Постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру патентів  та забезпечить безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу. Процедура державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорти захистить національного виробника та іноземного інвестора від правопорушень та зловживань у цій сфері. Реєстр патентів також буде на сайті Мінагрополітики.

  Постанова «Про затвердження Порядку затребування зразків посадкового матеріалу батьківських компонентів об’єкта заявки» визначає процедуру затребування зразків рослин для проведення експертизи, що в свою чергу удосконалить процедуру набуття прав на сорти рослин.

   Довідково

  У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення, в Україні станом на 21.09.2018 року знаходиться 10945 сортів, з них:

  - української селекції – 4590 сортів, що становить - 42%;

  - іноземної селекції – 6355 сорти, що становить – 58 %.

  Станом на вересень 2018 року для проведення кваліфікаційної експертизи подано 571 заявка, з яких:

  - української селекції – 274 заявок;

   - іноземної селекції –  297  заявок.