• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 грудня 2023 року о 17:27

  Шановні колеги! Шановні українці!

  Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

  Одне з ключових наших завдань – успішно завершити фінансовий 2023-й рік. Зберегти макрофінансову стійкість, яку Україна демонструвала від початку повномасштабного вторгнення.

  За 11 місяців цього року ми акумулювали в загальному та спеціальному фонді держбюджету майже 2 трлн грн внутрішніх ресурсів: податків, зборів, мит та інших платежів, а також близько 400 млрд грн грантів від партнерів.

  Вдячні всім українцям, які роблять свій внесок у перемогу. Ми вдячні кожному підприємцю. Тим, хто платить податки, створює нові виробництва, генерує робочі місця.

  Цьогоріч ми витратили 3,4 трлн грн. Насамперед на безпеку й оборону, а також на критично важливі бюджетні статті видатків. Бюджетний дефіцит в понад 1 трлн грн покриваємо за підтримки партнерів.

  Дякуємо всім союзникам за солідарність з Україною, розраховуємо, що вона триватиме й надалі.

  За 11 місяців Україна отримала 37,4 млрд доларів зовнішнього фінансування, з них у листопаді – близько 2 млрд доларів. Це, зокрема, макрофінансова допомога від ЄС, кошти від МВФ, позики Канади, МБРР, Світового банку та інша допомога.

  Особливо цінним для нас є грантовий ресурс. Він дає можливість покривати поточні видатки, інвестувати у відновлення та розвиток без збільшення боргових зобов’язань.

  Майже 405 млрд грн грантів отримала Україна в січні-листопаді. Передусім від США, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії та інших держав-партнерів.

  У 2023 році через фонди Світового банку ми залучили 14 млрд доларів. Розгорнута безпрецедентно масштабна співпраця, яка вже зараз дає результати.

  Наразі зі Світовим банком за підтримки уряду Японії розпочинаємо ще два важливі проекти.

  Перший – для фінансування аграрної галузі в розмірі 550 млн доларів.

  Другий – для фінансування соціальних допомог. Зокрема, субсидій та виплат ВПО обсягом 1,2 млрд доларів.

  Розраховуємо, що в грудні партнери вкотре продемонструють надійну та прогнозовану підтримку. Й Україна матиме ресурси для зміцнення тилу, поки наші захисники протистоять ворогу на фронті.

  Друге ключове завдання, яке виконуємо щоденно – забезпечення світла і тепла в кожній оселі.

  Наразі, попри складні погодні умови та російські атаки, енергосистема збалансована. Планових відключень споживачів немає, за потреби імпортуємо необхідні обсяги електроенергії з країн ЄС.

  Продовжуємо політику енергоефективності. Сьогодні стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні. Тепер кожен пенсіонер у відділенні «Укрпошти» може одразу отримати по п’ять сучасних LED-ламп. Загалом ініційована Президентом Володимиром Зеленським програма вже продемонструвала відмінні результати. Українці отримали понад 21 млн енергоефективних ламп, і цим суттєво знизили навантаження на енергосистему.

  Також плануємо розширення нашого енергетичного потенціалу. Цими днями в Дубаї на Кліматичній конференції ООН СОР28 працює урядова делегація. Й Україна вже приєдналася до декларації про збільшення потужностей ядерної енергетики втричі до 2050 року. Розвиток української атомної енергетики – це не лише про наші внутрішні потреби, але й про допомогу Європі в прискоренні зеленого переходу.

  Ще один напрямок нашої роботи – це розвиток оборонно-промислового комплексу.

  У жовтні під час візиту до Берліну разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом дали старт співпраці українського ОПК та німецького збройного концерну Rheinmetall. Підприємство вже виробляє для України артилерійські снаряди та отримує на них нові замовлення.

  У найближчій перспективі плануємо запуск виробництва бронетехніки на українській території. Це флагманський проект єднання сил України та європейських зброярів для досягнення справедливого миру та для нашої спільної безпеки.

  У майбутньому так само будемо робити ставку на трансферт технологій, інвестиції в конструкторські розробки, нові виробництва та Military Tech.

  Продовжуємо працювати для перемоги, для відбудови, для зростання.

  Вдячний українцям, які докладають до цього свої зусилля, свій час, свої здібності й таланти.

  Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день волонтера. Мільйони українців і небайдужих людей по всьому світу долучилися до допомоги Україні. Ви допомагаєте Збройним силам, лікарям, постраждалим і всім, хто цього найбільше потребує. Вдячні за вашу турботу й віддану роботу.

  За ваш непростий вибір.

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду