• In English
 • Мінсоцполітики щодо правил ввезення та обліку гуманітарної допомоги
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 грудня 2023 року о 17:13

  Завозити гуманітарну допомогу в Україну можуть отримувачі – юридичні особи, зареєстровані в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Це норма чинного законодавства. 

  Зареєструватись в Реєстрі можна онлайн за допомогою КЕП на сайті https://good.gov.ua/  – Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги. 

  Детальну інструкцію з користування системою можна знайти за посиланням http://surl.li/nvkbp

  Також за посиланням можна знайти відповіді на запитання, які найчастіше виникали під час введення нових правил http://surl.li/nxslb

  Також з 1 грудня, окрім можливості потрапити в Реєстр та офіційно мати статус отримувача, в організацій з’явилась можливість використовувати цифровий механізм для ввезення та обліку гуманітарної допомоги. На платформі https://good.gov.ua/  отримувач може формувати дані про вантаж, митну декларацію, подавати звіт. 

  Нагадуємо, що до 1 квітня наступного року лишається можливість завезти гуманітарку за паперовою декларацією. Її подаєте безпосередньо під час митного оформлення. 

  Важливо! Форма митної декларації оновлена – у ній обов’язково має бути вказаний номер отримувача гуманітарної допомоги (чотири цифри, які отримуєте після реєстрації через Автоматизовану систему). Завантажити форму декларації можна за посиланням http://surl.li/nuvar

  Незалежно від обраного способу завезення гуманітарки, до 31 березня наступного року всі отримувачі повинні будуть подати звіт у систему про цільове використання гуманітарної допомоги, яку завезли з 1 грудня.

  Щодо ввезення автівок для Сил Оборони. 

  Вся детальна інформація міститься у Методичних рекомендаціях http://surl.li/nxszv 

  Наразі можна використати два варіанти завезення транспорту. 

  Перший – це цифровий механізм, де отримувач формує декларацію через Автоматизовану систему. 

  Другий – використання паперової декларації, посилання на яку було вище. Зверніть увагу, у такому випадку в декларації можна НЕ вказувати номер отримувача гуманітарної допомоги, але необхідно вписати номер військової частини. Всі інші дані, якщо вони не відомі, можна не вказувати. 

  Маєте запитання щодо реєстрації в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги? Звертайтесь до контакт-центру ДП "ІОЦ Мінсоцполітики України" за номером (044)-494-19-10 або за електронною поштою callcenter@ioc.gov.ua.

  У разі запитань що стосуються митного оформлення, звертайтесь за контактами Державної митної служби https://customs.gov.ua/contacts

  Додатково:

  • Хто може бути донором, отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги http://surl.li/nxtdn

  • Чи може керівник організації делегувати право вносити дані в систему іншій особі? http://surl.li/nxtha

  • Вебінар для користувачів Автоматизованої системи https://fb.watch/oFPuKRWgwI/

  Чинна нормативна база, що регулює питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги: 

  • Закон України “Про гуманітарну допомогу” http://surl.li/ekoyb

  • Постанова КМУ №953 http://surl.li/mmqsy

  • Наказ Мінсоцполітики №467-Н про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації ввезення транспортних засобів, товарів військового призначення та подвійного використання в умовах воєнного стану http://surl.li/nuxju