• In English
 • Проекти регіонального розвитку: телевежа в Попаснянському районі Луганської області
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 26 лютого 2021 року о 14:41

  У смт. Комишуваха Попаснянської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області будується радіотелевізійна передаюча станція. Телевежа розташована майже на межі з тимчасово окупованою територією. Завдяки цьому українські теле- та радіоканали стануть доступними для мешканців значної частини Луганської та Донецької області, що наразі не контролюється українським урядом. Відкриття новозбудованої радіотелевізійної передаючої станції заплановано в липні 2021 року в рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України.

  Будівництво телевежі в Попаснянському районі – один з проектів, що отримає фінансування в цьому році за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки.

  Значущість цього проекту важко переоцінити – адже вже 7 років тривають не тільки бойові дії, але й гібридна війна проти нашої країни з боку Росії. Цей тривалий час мешканці тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській області майже не мають доступу для українського теле- та радіоконтенту. Отже вони цілком знаходяться під впливом російської пропаганди.

  Більше того, якісний теле- та радіосигнал українських каналів наразі недоступний і на частині території, що підконтрольна Україні. Адже після окупації частини Луганської області більшість стратегічних об’єктів інфраструктури телерадіомовлення, з яких мовили українські та регіональні телеканали, залишились на непідконтрольній українському уряду території. До травня 2014 року на території Луганської області працювало 68 телерадіоорганізацій. 44 з них наразі знаходяться на окупованій території, отже з ними втрачено зв’язок.

  У місті Попасна, що знаходиться на українській території, телевізійна вежа була зруйнована при обстрілі. Отже, українського телерадіомовлення у Попаснянському районі немає з 2014 року.

  Ситуацію із ТВ-покриттям частково виправило будівництво телевежі у с. Бахмутівка Новойдарського району. Радіус покриття цієї вежі 60 км, її сигнал сягає Луганська та інших населених пунктів на непідконтрольній території. Але цього недостатньо.

  Тому за ініціативи Луганської обласної державної адміністрації у смт. Комишуваха Попаснянської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області будується радіотелевізійна передаюча станція. Враховуючи важливість цього проекту не тільки для регіону, але й для всієї країни, він включений до програми секторальної бюджетної підтримки.

  Проект складається з будівництва та облаштування радіотелевізійної передаючої станції та встановлення наземного технологічного обладнання.

  Телевежа забезпечить трансляцію близько 30 каналів цифрового телебачення та 8 радіоканалів.

  Загальна вартість проекту складає 44,4 млн грн (в тому числі 40,9 млн грн – кошти державного бюджету, 22,5 млн грн – секторальна підтримка, 18,4 млн грн – субвенція на соціально-економічний розвиток, 3,5 млн грн – власні кошти виконавця проекту КП «Інформаційно-інноваційний центр»).

  Завдяки синхронізації дії Бахмутовської та Попаснянської телевеж, радіус сигналу значно збільшиться. Українські канали стануть доступні у багатьох густонаселених регіонах тимчасово окупованої території, зокрема, у Горлівці, Дебальцево, Углегорську, Алчевську, Стаханові.