• In English
 • Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 липня 2022 року о 19:50

  Підтримку України, енергетичну й продовольчу безпеку в Європі та світі обговорили під час зустрічі в Києві Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Голова Сенату Франції Жерар Ларше.

  Очільник Уряду подякував французькій стороні за підтримку, яку вони надають нашій державі в усіх сферах: від постачання зброї, технологій, навчання військових до фінансової, гуманітарної допомоги та санкцій.

  «Важливо, щоб ми всі були на одній стороні. Окрім військової складової, дуже важливим інструментом стримування росії є санкційна політика. Вдячні Франції за підтримку всіх шести пакетів. Необхідно застосувати й так звані вторинні санкції, щоб росія не могла адаптуватися. Пакети санкцій мають постійно посилюватися, тому очікуємо наступного, сьомого пакета», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр України наголосив, що росія продовжує шантажувати європейські країни гібридною зброєю у вигляді газу та нафти. Водночас Україна, за його словами, має одні з найбільших підземних природних сховищ газу в Європі.

  «Переконаний, ми можемо знайти синергію для використання нашої газотранспортної системи й сховищ, щоби збільшити об’єм транзиту для європейських країн», — зауважив очільник Уряду.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, Україна вже є частиною європейського енергетичного ринку ENTSO-E, і вже експортує в його межах перші 100 МВт електроенергії.

  "Україна здатна постачати близько 2 тис. МВт електроенергії. Це доволі потужна частина електрики, які ми можемо постачати для Європейського Союзу, забезпечуючи стабільність енергосистеми Європи», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль і Жерар Ларше також обговорили потреби України для розблокування її морських портів. Глава Уряду наголосив на важливості доносити правду африканським та азійським країнам, що ймовірна харчова криза — це наслідок блокування росією українських портів, а не санкції проти рф, як це намагається подати російська пропаганда.

  «Цивілізований світ має бути надзвичайно консолідований — лише так можна буде протистояти гібридним впливам рф», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль подякував Франції за підтримку реформ в Україні. Зокрема він зауважив, що реформа децентралізації на 100% виправдала себе, особливо під час війни: «Більшість голів громад, очільників міст потужно проявили себе на територіях, які були окуповані, які є на лінії фронту. Вони залишаються зі своїми громадами, підтримують людей. Їхня роль зростає щороку. Децентралізація — це реформа, яка допомагає об’єднати Україну».

  Голова Сенату Франції висловив захоплення й солідарність українському народу, який чинить опір агресору. Він запевнив, що Франція буде поряд з Україною на шляху до членства в ЄС.

  Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи Прем’єр-міністр України обговорив із Головою Сенату Франції роль нашої країни в енергетичній і продовольчій безпеці Європи