Жодна дитина не буде відрахована зі школи за обрану батьками форму навчання. Підготовка кожної області, району та громади до початку нового навчального триватиме принаймні до 18-20 серпня. Освітній процес буде формуватися виключно з урахуванням безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Наразі формується мапа закладів освіти та укриттів, у яких перебуватимуть учасники освітнього процесу у разі виникнення загрози, а також відпрацьовуються маршрути до укриттів. Закладам освіти, укриття яких не розраховані на всіх учасників освітнього процесу, пропонується змінність навчання. Наказу щодо виключного режиму офлайн не існує. МОН чітко розуміє, що не всі школи вийдуть на традиційне навчання. Міністерство максимально прагне це зробити та створити всі необхідні умови, проте безпека учасників освітнього процесу залишається на першому місці. Жодна дитина не буде відрахована зі школи за обрану батьками форму навчання.
Уряд врегулював повернення переміщених за кордон дітей з вразливих категорій у випадках суперечностей щодо законного представництва їхніх інтересів. Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яким врегульовуються порядок дій та повноваження органів влади під час повернення переміщених за кордон українських дітей з вразливих категорій у випадках, коли виникають суперечності між законодавством України та законодавством країни тимчасового перебування щодо представництва інтересів таких дітей, і як наслідок законні представники, призначені в Україні, не мають можливості захищати права дітей. Міністр повідомила, що з початку широкомасштабного вторгнення росії за кордон евакуювали близько 13 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, в сім’ї опікунів, піклувальників, а також дітей, які перебували в закладах цілодобово. «В цілому приймаючі країни створили всі необхідні умови для забезпечення потреб дітей та захисту їхніх прав. Але є окремі випадки, коли дітям з вразливих категорій призначили тимчасових опікунів з числа громадян держав, до яких вони тимчасово переміщені, відповідно до рішень місцевих судів.
У 2-4 рази зріс попит на соціальні послуги з надання гуманітарної і натуральної допомоги, соціальної допомоги вдома після впровадження воєнного стану. Міністр соціальної політики України, повідомила, що результати дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану показали, що в 2-4 рази зріс попит на такі послуги, як надання гуманітарної і натуральної допомоги, соціальної допомоги вдома, соціального супроводу після запровадження воєнного стану. Також значно зросла кількість наданих інформаційних та консультаційних послуг, в тому числі психологічної допомоги, переважно за рахунок обслуговування внутрішньо переміщених осіб. Водночас, майже зник попит на такі послуги, як супровід під час інклюзивного навчання, соціальна профілактика, медіація, соціальна адаптація. Результати дослідження свідчать, що кількість людей, яким надаються базові соціальні послуги у громадах, більше залежить не від кількості мешканців, а від географічного розташування громади, соціальної мобільності населення та активності органів соціального захисту. Очікувано цифровізація соціальної роботи підвищує рівень охоплення людей соціальною підтримкою. Загалом у досліджених громадах рівень охоплення базовими соціальними послугами становив до введення воєнного стану від 3% до 23% від усієї кількості мешканців громади. Дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану проводилось за підтримки Світового банку агентством стратегічних рішень ShiStrategies у два етапи: перший відбувався у січні-лютому 2022 року станом на січень 2022 року, другий – у травні-червні 2022 року. У дослідженні взяли участь 948 малих, середній та великих територіальних громад з 24 регіонів України. Під час другого етапу дослідження були опитані громади, де проводилися бойові дії, які були окуповані, та громади, які знаходились у відносно безпечних місцях. Детальніше дізнатись про дослідження можна за посиланнями: https://t.me/MinSocUA/2883 та https://t.me/MinSocUA/2885
7 липня 2022 року, завершується другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ. Другий етап підтвердження участі в основній сесії НМТ пройшли понад 203 тис. учасників. Бажання складати НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, підтвердили майже 179 тис. осіб, а за кордоном – понад 24 тис. Можливість завантажити запрошення-перепустку з’явиться після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У ньому буде зазначено дату, час і місце проходження основної сесії.
МОН спільно з ДНУ «Інститут освітньої аналітики», Освітнім кластером, у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародною неурядовою організацією (МНДО) «Save the Children» та іншими партнерами провели опитування, щоб виявити нагальні потреби у функціонуванні галузі освіти в умовах воєнного стану, зокрема потреби внутрішньо переміщених здобувачів освіти та педагогічних працівників.
8 липня 2022 року, розпочинається перший етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ, що триватиме до 18 липня. Цей етап повинні пройти учасники, які: зареєструвалися в основний період, однак не підтвердили намір взяти участь у основній сесії (21 травня – 7 червня або 21 червня – 7 липня); зареєструвалися в додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії НМТ.
Мінсоцполітики отримало результати дослідження надання соціальних послуг громадами до та під час воєнного стану. Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Міністерство соціальної політики України отримало результати дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану, яке було проведено за підтримки Світового банку агентством стратегічних рішень ShiStrategies. Дослідження проводилось у два етапи: перший відбувався у січні-лютому 2022 року станом на січень 2022 року, другий – у травні-червні 2022 року. У дослідженнях взяли участь 948 малих, середніх та великих територіальних громад з 24 регіонів України. Під час другого етапу дослідження були опитані громади, де проводилися бойові дії, які були окуповані та громади, які знаходились у відносно безпечних місцях. Результати дослідження можуть бути використані при плануванні реформ, відновлення та розвитку, а також джерел фінансування соціальної роботи в громадах.
Видатки місцевих бюджетів на соціальну підтримку складають від 3% до 13%. Міністр соціальної політики України повідомила, що результати дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану показали, що видатки місцевих бюджетів на соціальну сферу складають від 3% до 13%, а в середньому – 7,2%. При цьому, кількість наданих соціальних послуг прямо не корелює з обсягом соціальних видатків на душу населення в регіоні. Так відбувається тому, що переважна частка соціальних видатків спрямовується на заробітну плату - від 79% до 98% від загальної суми. На організацію та надання соціальних послуг спрямовується в середньому менше 10% соціальних видатків. І це – точно предмет для адекватних змін в політиці розбудови системи надання соціальних послуг. На ступінь задоволення потреб мешканців у соціальних послугах впливають, в першу чергу, кількість та рівень підготовки співробітників соціальних служб, розвиненість соціальної інфраструктури громади, час її створення. Обсяги залучення громадами грантового фінансування від міжнародних організацій практично не залежать від розміру громади, структури її економіки та демографії. Результати дослідження свідчать, що успішність у залучені грантів переважно залежить від активності та компетенцій керівництва громад. Кошти на ведення соціальної роботи залучили від міжнародних та українських грантових організацій 166 громад, від бізнесу – 93 громади. Найбільшу активність у співпраці з міжнародними, українськими, грантовими організаціями та бізнесом з метою розвитку соціальної сфери виявляли керівники порівняно невеликих громад, середня кількість мешканців у яких 15-18 тисяч осіб. Дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану проводилось за підтримки Світового банку агентством стратегічних рішень ShiStrategies у два етапи: перший відбувався у січні-лютому 2022 року станом на січень 2022 року, другий – у травні-червні 2022 року. У дослідженні взяли участь 948 малих, середній та великих територіальних громад з 24 регіонів України. Під час другого етапу дослідження були опитані громади, де проводилися бойові дії, які були окуповані, та громади, які знаходились у відносно безпечних місцях. Детальніше дізнатись про дослідження можна за посиланнями: https://t.me/MinSocUA/2883 https://t.me/MinSocUA/2884
Уряд розширив можливості працевлаштування переміщених соціальних працівників та підтримку громад у забезпеченні соціальними послугами ВПО. Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке одночасно допоможе громадам впоратись з додатковим навантаженням на соціальну інфраструктуру внаслідок великої кількості внутрішньо переміщених людей, які потребують соціальних послуг, а також розширить можливості працевлаштування для соціальних працівників, які перемістились внаслідок бойових дій до відносно безпечних регіонів України. Зокрема, ухвалене Урядом рішення передбачає можливість для надавачів соціальних послуг, включених до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг: