• In English
 • Представники СКМУ обговорили з міжнародними партнерами питання реалізації Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 березня 2024 року о 18:06

  13 березня 2024 року відбулася координаційна зустріч «План дій Уряду: можливості для співпраці», в якій взяли участь представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також міжнародні партнери.

  Захід позначив старт нової фази співпраці, спрямованої на об’єднання зусиль для втілення пріоритетних завдань Уряду на 2024 рік.

  На зустрічі були присутні Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович, а також представники міжнародних установ та організацій, проектів міжнародної технічної допомоги.

  «Запорукою ефективної роботи держави є узгоджене ретельне планування з урахуванням всіх пріоритетів, потреб, можливостей, обов’язків. Основним інструментом такого планування є План пріоритетних дій Уряду на рік. Він охоплює всі сфери життєдіяльності суспільства, всі напрями державних політик, всі вектори розвитку нашої країни. Завдяки цьому документу Уряд організовує свою роботу та навіть у складні часи приводить у дію бюрократичний апарат задля досягнення цілей. Секретаріат Кабінету Міністрів щорічно на основі пропозицій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади забезпечує розроблення такого плану, зокрема, проводить координаційну та методологічну роботу з підготовки документа, а також проводить моніторинг його виконання», - зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.

  Цьогорічний План дій Уряду розроблено на основі актуальних потреб нашого суспільства, міжнародних зобов’язань, вимог законів та указів Президента України. Як і в попередні роки План синхронізовано із Планом законопроектної роботи Верховної Ради на цей рік.

  «Крім узгодження роботи в середині, важливим для досягнення очікуваних результатів також є скоординована робота ззовні, адже при об’єднанні всіх зусиль та акумуляції всіх можливостей всі ми можемо бути сильнішими, ефективнішими, стійкішими. На сьогодні діє понад 500 проектів матеріально-технічної допомоги. Обсяг допомоги за останні роки збільшився в рази, за що ми вдячні нашим міжнародним партнерам. Ми активно працюємо не лише над залученням нової міжнародної допомоги, а й над підвищенням використання потенціалу вже діючих проектів матеріально-технічної допомоги, сприяючи посиленню їх ефективності шляхом спрямування на ключові для Уряду завдання», - підкреслив Державний секретар Кабінету Міністрів України.

  Заступник Державного секретаря Олег Войтович підкреслив важливість долучення окремих ініціатив та проектів міжнародних організацій до конкретних завдань Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, а також продовження спільної роботи під час планування діяльності на 2025 рік.

  Представники міжнародних організацій та проектів міжнародної допомоги активно долучилися до обговорення механізмів співпраці з Урядом, висловили свої пропозиції та ідеї щодо підвищення ефективності такої співпраці.

  Завершуючи зустріч заступник Постійного Представника UNDP в Україні, Христофорос Політіс наголосив на критичній значущості Плану пріоритетних дій Уряду як стратегічного інструменту, який забезпечує більш ефективну координацію та взаємоузгодженість зусиль національних органів влади та міжнародних партнерів. Христофорос Політіс також підкреслив, що цей план дозволить зосередити більше уваги та краще узгодити міжнародну допомогу з пріоритетами відновлення країни та забезпечить ефективне спрямування підтримки. Він висвітлив важливість встановлення критеріїв та ключових показників ефективності, які забезпечать ефективний моніторинг прогресу в реалізації Плану.

  За результатами Оцінки впливу війни на людей (спільної ініціативи UNDP в Україні та Організації Об'єднаних Націй, реалізованої на прохання Уряду України), було констатовано значний вплив війни в Україні саме на людський капітал, умови життя, здоров'я, доступ до освіти, засоби до існування, продовольчу безпеку, соціальний статус, гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок.

  Відновлення країни – це не лише відновлення її інфраструктури та інституцій, а передусім зцілення та зміцнення її головного багатства – народу. Ми маємо зрозуміти, що кожна інвестиція у людський капітал має далекосяжний вплив, перетворюючи окремі життя на потужний каталізатор соціального та економічного перетворення, - додав Христофорос Політіс.

  Фото Ярослави Немеш

  Представники СКМУ обговорили з міжнародними партнерами питання реалізації Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік Представники СКМУ обговорили з міжнародними партнерами питання реалізації Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік Представники СКМУ обговорили з міжнародними партнерами питання реалізації Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік Представники СКМУ обговорили з міжнародними партнерами питання реалізації Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік